Jaki kolor korektora wybrać?

Różowy – najlepiej zakryje sinozielone partie
Żółty – kamufluje zaczerwienienia i niebieskawe sińce
Zielony – idealny do krycia pękniętych naczynek i rumienia

Korektor na pryszcze i przebarwienia

Przy maskowaniu wyprysków korektor nakładamy na twarz przed nałożeniem podkładu i pudru, szczególnie gdy jest to podkład w sztyfcie lub kremie. Jeśli niedoskonałości są wyjątkowo uporczywe, to możemy poprawić maskowanie jeszcze raz, po nałożeniu podkładu, ale uważając, by warstwy kosmetyków nie były zbyt grube. Na wypryski wybieraj korektory o dodatkowych właściwościach antybakteryjnych i wspomagających gojenie. Korektor może na przykład zawierać leczniczy kwas salicylowy lub antybakteryjny olejek z drzewa herbacianego.

Korektor pod oczy

Lekkie, płynne korektory pod oczy nakładamy po naniesieniu podkładu. Skóra pod oczami jest cienka, dlatego korektor należy nakładać delikatnie i cieniutką warstwą, po czym dokładnie wklepać go opuszką palca. Nigdy nie rozcieraj korektora pod oczami, by nie naciągać skóry i nie nabawić się niepotrzebnych zmarszczek. Zaaplikuj w to miejsce kilka kropelek i rozklep je palcem lub gąbeczką. Korektor pod oczy może być minimalnie jaśniejszy od naszej skóry i dobrze, aby odbijał światło, dodatkowo rozświetlając ten obszar, co lepiej zniweluje cienie pod oczami. Nie zastępuj w tym miejscu korektora podkładem, ponieważ jest on za ciężki dla tak delikatnej skóry.

Korektor na zmarszczki

Do tuszowania zmarszczek należy używać specjalnych korektorów rozświetlających. Taki korektor powinien być odrobinę jaśniejszy, w ten sposób optycznie zatuszujemy zagłębienia, jakie powstają w zmarszczkach (ponieważ naturalnie pada tam cień i miejsca te wydają się ciemniejsze, należy je więc rozjaśnić). Dodatkowo rozświetlenie odbija światło i w ogóle nie pozwala cieniowi zagościć w zmarszczce. Korektor do zmarszczek powinien mieć bardzo lekką, delikatną konsystencję, by niepotrzebnie nie obciążać skóry, należy delikatnie wklepywać go w wybrane miejsca opuszkami palców. Ten typ korektora nakładamy na podkład, ponieważ nałożony wcześniej zniknąłby pod nim.

Jak nakładać korektor na twarz?
http://mixhealth.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here