Lifestyle Jak założyć e-lokatę?

Jak założyć e-lokatę?

-

Jeżeli posiadacz konta osobistego ma dostęp do bankowości internetowej może za pomocą kliknięcia myszką w ciągu 5 minut założyć sam sobie lokatę. Nie ma konieczności wizyty w banku, podpisywania dodatkowych dokumentów.

Dzięki temu uproszczeniu bank może zaoferować klientowi wyższe oprocentowanie. Polega na samodzielnym zdefiniowaniu rachunku lokaty przez posiadacza za pomocą bankowości internetowe.

Obecnie większość banków ma w swojej ofercie e-lokatę, czyli produkt dostępny przez Internet. Najwyższe oprocentowanie proponują Pekao SA, Getin Bank, ING i Idea Bank. W nielicznych instytucjach istnieje możliwość założenia e-lokaty przez klienta z zewnątrz, nie posiadającego konta osobistego w danym banku. Taką propozycję ma Bank Pocztowy, ale podpisanie umowy musi jednak nastąpić, a więc ostatecznie klient jest zmuszony odwiedzić placówkę banku albo odesłać podpisane dokumenty drogą pocztową.

Warto jednak szukać takich ofert, bo zazwyczaj mają one wyższe oprocentowanie niż tradycyjna lokata bankowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki w finansach

Branża finansowa od lat utrzymuje się w czołówce najlepiej opłacanych branż w Polsce. Na stanowiskach dyrektorskich można spotkać się z wynagrodzeniami w wysokości kilkudziesięciu złotych brutto!

Zarobki w księgowości

Według wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana zarobków księgowych w 2013 r. wynosiła 3400 złotych brutto. W przypadku głównych księgowych przeciętna płaca była wyższa i oscylowała na poziomie 5900 złotych brutto.

Zobacz też

Cukiernica i mlecznik uzupełnieniem eleganckiej zastawy stołowej

Cukiernica i mlecznik stanowią podstawę wyposażenia eleganckiej zastawy stołowej....

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: