Przede wszystkim, pamiętaj o dobrej pielęgnacji, nie rezygnuj z toniku ani z lekkiego kremu nawilżającego. Zabiegi wykonywane przed nałożeniem makijażu mogą zaważyć na jego trwałości i końcowym efekcie. Przed rozpoczęciem makijażu oczyść skórę z nadmiaru sebum i zneutralizuj ją tonikiem bez dodatku alkoholu.

Baza pod podkład powinna być matująca, wygładzająca i domykająca pory. Baza silikonowa może potęgować efekt błyszczenia i zapychać pory, dlatego zrezygnuj z niej. Bazę należy nakładać na całą twarz, zaczynając od policzków. Nakładaj bazę palcami lub pędzelkiem i dokładnie ja wklepuj.

Podkład dla cery tłustej powinien mieć lekką, beztłuszczową konsystencję. Jeśli nie masz trądziku, to sięgaj po najlżejsze formuły. Polecam także puder mineralny, który należy nakładać dużym pędzlem, kolistymi ruchami. Dzięki temu uzyskasz przyjemny mat. Podkład powinien być pozbawiony rozświetlających drobinek, które tylko podkreślają niedoskonałości. Podkład najlepiej nakładać gąbeczką, pomaga to dodatkowo matowić cerę i wyrównać koloryt skóry.

Korektor nakładaj na tzw. niespodzianki i pod oczy. Pamiętaj o dobrym wklepaniu go w skórę. Korektor nie może być za jasny. Całość przypudruj sypkim, matującym pudrem, najlepiej transparentnym, bo taki najłatwiej wtopi się w skórę. Unikaj róży i bronzerów w kremie lub musie, sprawdzą się tylko kosmetyki sypkie lub w kamieniu.

Przy cerze tłustej bardzo prawdopodobne, że borykasz się też z problemem tzw. „tłustej powieki”. Jeśli cienie utrzymują się krótko, szybko zbierają się w załamaniach, to koniecznie używaj bazy pod cienie. Podniesie ona trwałość nawet tanich, nie markowych cieni. Nakładaj ją bardzo cienką warstwą. Jeśli nie posiadasz bazy, możesz podnieść trwałość cieni za pomocą przypudrowanego podkładu. Po prostu nanieś odrobinę podkładu na powiekę i następnie utrwal go pudrem.

Do poprawek makijażu nie używaj kolejnych warstw pudru, który w efekcie może się warzyć. Noś w torebce bibułki matujące. Wystarczy przykładać je do twarzy, a pochłoną nadmiar sebum bez rozcierania i niszczenia makijażu. Dopiero wtedy możesz lekko przypudrować twarz, nigdy nie rób tego bez usunięcia nadmiaru łoju ze skóry.

Makijaż do cery tłustej
http://www.teenvogue.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here