Podstawowym warunkiem w tej technice jest zachowanie umiaru. Za pomocą kilku ruchów, twarz nabiera świeżego wyglądu. Oto krok po kroku jak można wykonać delikatny makijaż:

Uwaga!

Pamiętajmy także, że trwałość makijażu zależy od kondycji naszej skóry, oraz jakości stosowanych kosmetyków. Delikatny makijaż nie oznacza, iż jest mniej trwały, trzyma się równie długo co wieczorowy. Plusem takiego makijażu niewątpliwie jest wydobycie z każdej kobiety naturalnego piękna, nadanie świeżości i delikatności naszemu spojrzeniu.

 • Krok pierwszy

  Oczyszczamy twarz mleczkiem, aplikujemy tonik oraz krem nawilżający.

 • Krok drugi

  Nakładamy cienką warstwę podkładu, dobranego odpowiednio do naszej cery ( podkład koniecznie powinien być odpowiedni dla naszego odcienia skóry).

 • Krok trzeci

  Na sińce, popękane naczyńka można zastosować korektor.

 • Krok czwarty

  Delikatnie oprószamy twarz pudrem paroma ruchami pędzla (puder sypki transparentny).

 • Krok piąty

  Cienie w delikatnych tonacjach, nakładamy na powieki lub zamiast cieni podkreślamy oczy konturówką.

 • Krok szósty

  Tuszujemy rzęsy – przy zewnętrznym kąciku tuszujemy mocniej.

 • Krok siódmy

  Delikatnie akcentujemy kości policzkowe różem.

 • Krok ósmy

  Konturówką modelujemy usta, wypełniając je szminką o ton ciemniejszą od konturówki. Kolory powinny być dostosowane do kształtu twarzy.

 • Niezależnie od obowiązujących trendów, są pewne ponad czasowe, uniwersalne techniki stosowane w makijażu:

  1) Ciemne tusze powiększają oczy.
  2) Wklejenie kilku pojedynczych, sztucznych rzęs także powiększa oczy.
  3) Oczy osadzone blisko siebie optycznie „rozsunie się” przez namalowanie jasnych punktów w wewnętrznych kącikach oczu oraz położeniu jasnych cieni w pobliżu nosa, a ciemniejszych w okolicy kącików zewnętrznych.
  4) Brwiom można nadać odpowiedni kształt za pomocą szczoteczki z mała ilością lakieru do włosów.
  5) Siność ust można zakamuflować podkładem, a na niego nałożyć szminkę.

  Jaki makijaż preferujecie? Wyrazisty czy delikatny? Podzielcie się swoimi upodobaniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZasady gry w golfa
Następny artykułJak zrobić makijaż kamuflujący?

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here