Ze względu na to, iż w naszej szerokości geograficznej idealnym kształtem twarzy jest owal, przy makijażu twarzy kwadratowej powinnyśmy do niego dążyć. Łatwo można uzyskać taki efekt, przez przyciemnienie wystających skrajów w naszej twarzy, co ją trochę złagodzi i zaokrągli.

Jak wykonać makijaż twarzy kwadratowej?

 • Krok pierwszy

  Przed wykonaniem makijażu powinnyśmy bardzo dokładnie przyjrzeć się naszej twarzy i zastanowić się, które elementy powinny być przyciemnione tak, aby nie rzucały się za bardzo w oczy. W tym przypadku będzie to miejsce tuż nad skroniami oraz kości żuchwy.

 • Krok drugi

  Makijaż zacznijmy od nałożenia podkładu w kolorze naszej karnacji na całą twarz.

 • Krok trzeci

  Następnie podkład o ton lub dwa ciemniejszy od „bazowego” nałóżmy tuż nad skronie aż do linii włosów oraz na skraje kości żuchwy (tam, gdzie najbardziej jest ona wysunięta). Przy malowaniu kości żuchwy ciemniejszym kolorem musimy uważać, by nasza szyja nie odcinała się kolorystycznie od naszej twarzy. Najlepiej będzie, jeśli delikatnie rozetrzemy granicę na szyi gąbką do makijażu. Na te skrajne miejsca naszej twarzy powinnyśmy nałożyć kosmetyk malując na nich trójkąty. Jeśli nie posiadamy podkładu w ciemniejszym kolorze niż nasza karnacja, możemy zamiast niego przyciemnić skórę pudrem brązującym (bronzerem) lub różem w odcieniu terakoty.

 • Krok czwarty

  Kolejnym krokiem jest nałożenie różu na policzki. Najlepiej nałożyć go na kości policzkowe poziomą linią. Nie nakładajmy różu między kością policzkową a żuchwą, ponieważ efekt będzie odwrotny.

 • Macie kwadratową twarz? Jak się malujecie? Podzielcie się swoimi trikami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodkład w kompakcie – jak nakładać?
Następny artykułOwalna twarz – makijaż. Jak malować?

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here