Makijaż Makijaż korekcyjny oczu

Makijaż korekcyjny oczu

-

Makijaż oczu wykonywany jest w zależności od ich kształtu i sposobu osadzenia w twarzy. Wyróżniamy oczy z opadającą powieką, małe, duże i wypukłe, okrągłe, blisko osadzone, szeroko rozstawione, głęboko osadzone oraz płaskie. Przy czym malując oko należy pamiętać o zasadzie, że ciemne cienie ukrywają, a jasne uwypuklają.

Wykonując makijaż oczu z opadającą powieką należy więc zacząć od wyboru cieni. Najlepsze będą te matowe, nadające oku głębi, koniecznie w dwóch odcieniach. Jaśniejszy należy nałożyć na górną i dolną powiekę, a ciemniejszym odcieniem malujemy opadającą część powieki i rozcieramy go delikatnie w stronę łuku brwiowego. Otworzy to oko i pozwoli wydobyć jego ukrytą głębie.

Zbyt szeroko osadzone oczy należy malować jasnym cieniem na zewnątrz powieki, a ciemny wewnątrz, co delikatnie zbliży je do siebie. W przypadku oczu osadzonych zbyt blisko siebie należy zastosować odwrotną technikę- jasnym cieniem malujemy wewnętrzną stronę oka, a ciemny nakładamy na zewnątrz, delikatnie rozcierając go poza linię powieki, w kierunku brwi.

Do makijażu zbyt małych oczu należy użyć cienia perłowego, najlepiej w kilku odcieniach. Ich odpowiednie cieniowanie delikatnie je podkreśli i optycznie powiększy. Przystępując do makijażu należy zacząć od nałożenia najjaśniejszego cienia na całą powiekę, a następnie przystąpić do delikatnego cieniowania, ton po tonie od zewnętrznego kącika oka w kierunku środka powieki. Następnie dobrze jest wykończyć makijaż oka delikatnie podkreślając dolną powiekę na linii rzęs jasnym, perłowym eyelinerem lub kredką, rozcierając ją na całej długości powieki.

Oczy zbyt duże, a nawet wypukłe, maluje się dokładnie nad linią rzęs ciemniejszym, matowym cieniem rozcierając go delikatnie w stronę łuku brwiowego, a przestrzeń między powieką a łukiem brwiowym należy delikatnie pokryć jasnym cieniem. Dobrze jest też od środka górnej powieki ku jej zewnętrznej części nad rzęsami wykonać kreskę eyelinerem lub kredką.

Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać wykonując makijaż, bez względu na kształt i sposób osadzenia oczu, jest metoda nakładania cieni. Nigdy nie powinno się go nakładać zbyt dużo. Lepiej jest to robić stopniowo a dłużej, niż od razu nałożyć zbyt dużo i później mieć problem z usunięciem jego nadmiaru, co w przypadku cieni rzeczywiście może przysporzyć pewnych trudności, a przy nieuwadze zepsuć cały skrupulatnie wykonany makijaż.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dokumenty do kredytu konsolidacyjnego

Specyfika kredytu konsolidacyjnego wymaga, aby sytuacja finansowa klienta została dokładnie oceniona pod kątem przyszłej wypłacalności. Bank, który otrzymuje wniosek dotyczący tego produktu, zwykle analizuje kondycję klienta w szerszy kontekście i uwzględnia nie tylko te zobowiązania, które docelowo mają podlegać konsolidacji. Warto pamiętać, że kredytodawcy posiadają dostęp do rejestrów Biura Informacji Kredytowej oraz Krajowego Rejestru Długów, dzięki czemu mogą uzyskać całościowy pogląd na sytuację majątkową klienta. W przypadku, gdy wnioskodawca jest mocno zadłużony, bank może zaoferować konsolidację wszystkich zobowiązań jako jedyny dostępny wariant.

Zasada działania aparatu cyfrowego

Aparat cyfrowy, swoim działaniem nie różni się specjalnie od tradycyjnych aparatów analogowych. Tak naprawdę, różni się tylko tym, że rejestruje obraz w wersji cyfrowej i umożliwia podgląd zrobionego zdjęcia na wbudowanym w korpus aparatu wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Nośniki danych, czyli karty pamięci mogą pomieścić wielokrotnie więcej danych niż używane w aparatach analogowych negatywy lub błony światłoczułe.

Zobacz też

Jak grać w Ryzyko? Zasady gry

Ryzyko to gra strategiczna z wykorzystaniem planszy. W grze może brać udział od dwóch do sześciu graczy. Jej autorem jest francuski reżyser filmów Albert Lamorisse.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: