Makijaż oczu wykonywany jest w zależności od ich kształtu i sposobu osadzenia w twarzy. Wyróżniamy oczy z opadającą powieką, małe, duże i wypukłe, okrągłe, blisko osadzone, szeroko rozstawione, głęboko osadzone oraz płaskie. Przy czym malując oko należy pamiętać o zasadzie, że ciemne cienie ukrywają, a jasne uwypuklają.

Wykonując makijaż oczu z opadającą powieką należy więc zacząć od wyboru cieni. Najlepsze będą te matowe, nadające oku głębi, koniecznie w dwóch odcieniach. Jaśniejszy należy nałożyć na górną i dolną powiekę, a ciemniejszym odcieniem malujemy opadającą część powieki i rozcieramy go delikatnie w stronę łuku brwiowego. Otworzy to oko i pozwoli wydobyć jego ukrytą głębie.

Zbyt szeroko osadzone oczy należy malować jasnym cieniem na zewnątrz powieki, a ciemny wewnątrz, co delikatnie zbliży je do siebie. W przypadku oczu osadzonych zbyt blisko siebie należy zastosować odwrotną technikę- jasnym cieniem malujemy wewnętrzną stronę oka, a ciemny nakładamy na zewnątrz, delikatnie rozcierając go poza linię powieki, w kierunku brwi.

Do makijażu zbyt małych oczu należy użyć cienia perłowego, najlepiej w kilku odcieniach. Ich odpowiednie cieniowanie delikatnie je podkreśli i optycznie powiększy. Przystępując do makijażu należy zacząć od nałożenia najjaśniejszego cienia na całą powiekę, a następnie przystąpić do delikatnego cieniowania, ton po tonie od zewnętrznego kącika oka w kierunku środka powieki. Następnie dobrze jest wykończyć makijaż oka delikatnie podkreślając dolną powiekę na linii rzęs jasnym, perłowym eyelinerem lub kredką, rozcierając ją na całej długości powieki.

Oczy zbyt duże, a nawet wypukłe, maluje się dokładnie nad linią rzęs ciemniejszym, matowym cieniem rozcierając go delikatnie w stronę łuku brwiowego, a przestrzeń między powieką a łukiem brwiowym należy delikatnie pokryć jasnym cieniem. Dobrze jest też od środka górnej powieki ku jej zewnętrznej części nad rzęsami wykonać kreskę eyelinerem lub kredką.

Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać wykonując makijaż, bez względu na kształt i sposób osadzenia oczu, jest metoda nakładania cieni. Nigdy nie powinno się go nakładać zbyt dużo. Lepiej jest to robić stopniowo a dłużej, niż od razu nałożyć zbyt dużo i później mieć problem z usunięciem jego nadmiaru, co w przypadku cieni rzeczywiście może przysporzyć pewnych trudności, a przy nieuwadze zepsuć cały skrupulatnie wykonany makijaż.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here