Ślub Obrączki ślubne - jak je dobrać?

Obrączki ślubne – jak je dobrać?

-

Narzeczeni marzą zwykle o tym, aby obrączki nie tylko były symbolem ich miłości i zawartego sakramentu, ale także, aby w jakiś wyjątkowy sposób oddawały ich styl i jedność. Jak więc wybrać tą wymarzoną parę i czym sugerować się podczas ich poszukiwania?

Tradycyjnym, ponadczasowym i nadal najczęściej wybieranym kruszcem, z którego mają być wykonane ślubne obrączki jest żółte złoto. Charakteryzuje się ono niezwykłą szlachetnością barwy, która ma także symbolizować szlachetność i nieprzemijalność uczucia. Jednak, poza żółtym złotem narzeczeni decydują się również na obrączki wykonane z innych metali, w zależności od ich charakteru, upodobań czy panującej aktualnie mody. Należą do nich coraz popularniejsze ostatnio białe złoto, platyna, stop łączący w sobie zarówno złoto żółte jak i białe, czy nawet srebro. Wszystko to tak naprawdę zależne jest od ceny i upodobań pary. Należy jednak pamiętać, aby przy wyborze obrączek kierować się nie tylko względami wizualnymi, ale także praktycznymi. Przykładowo choć stop dwóch metali, dodatkowo grawerowany wygląda na pewno atrakcyjnie i oryginalnie, jednak późniejsza ewentualna korekta ich rozmiaru może doprowadzić do nieestetycznych zniekształceń.

Innym ważnym punktem odniesienia, decydującym o tym, które z obrączek wybierze para, jest ich kształt. Można wyróżnić kilka podstawowych, takich jak wypukłe, płaskie i pół płaskie ze ściętymi brzegami. Poza tym istnieje również możliwość zamówienia własnych, oryginalnych obrączek, zaprojektowanych przez samą parę młodą, należy się jednak liczyć z tym, że nie każdy pomysł może nadawać się do wykonania, ze względów zarówno praktycznych jak i technicznych.

Coraz częściej narzeczeni decydują się również na umieszczenie na obrączkach wtopionych kamieni, cyrkonii lub brylantów, najczęściej w obrączce Panny Młodej. Jednak należy pamiętać, że nie każdy jej model się do tego nadaje.

obrączki wybórFot. Dawid Markiewicz

Poza tym bardzo często zdarzają się sytuacje, w których młoda para otrzymuje od rodziców lub dziadków obrączki przekazywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jedyne, co pozostaje im wtedy do zrobienia, to dopasowanie odpowiedniego rozmiaru oraz ich odświeżenie.

Bardzo modne, a jednocześnie symboliczne i warte wykonania, jest grawerowanie na obrączkach, najczęściej od ich wewnętrznej strony. Młodzi mogą umieścić na nich wtedy cokolwiek zechcą. Najczęściej są to ich imiona wraz z datą ślubu, choć zdarzają się również bardziej oryginalne grawery.

Mieliście jakiekolwiek problemy z doborem swoich obrączek ślubnych? Jak sobie z nimi poradziliście?

Poprzedni artykułDobieranie krawata
Następny artykułMakijaż korekcyjny oczu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Giełdy zagraniczne – jak inwestować?

Jeśli posiadasz już umiejętność inwestowania na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a chciałbyś dodatkowo zakupić akcje na giełdach zagranicznych – sprawdź, jakie to proste!

Dzielenie się wiedzą w firmie

Współcześnie nastąpił istotny przewrót w myśleniu o tym, co decyduje o odniesieniu sukcesu przez organizację. Wcześniej efektywność funkcjonowania zapewniał dostęp do czynników produkcji, a więc kapitału, pracy i ziemi. Obecnie czynniki produkcji są dostępne wszystkim organizacjom, a tym co decyduje o możliwości rozwoju organizacji stała się wiedza i umiejętne jej wykorzystanie.

Zobacz też

Tanie zegarki damskie – pomagamy znaleźć zegarek w okazyjnej cenie!

Piękny i elegancki zegarek damski nie musi być wcale...

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: