Kosmetyki takie mają wiele zalet, takich jak: brak konserwantów, substancji zapachowych, oleju, wosku. Dzięki tym właściwościom nie podrażniają skóry, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród osób z wrażliwą lub atopową skórą. Kolejną zaletą jest zawartość minerałów, które pielęgnują naszą cerę (wapń, magnez, cynk). Co równie ważne, makijaż mineralny jest łatwy do nałożenia, trwały i łatwy do zmycia. Musimy jednak rozróżniać kosmetyki, które stanowią mieszankę minerałów od kosmetyków, które zawierają w swej nazwie słowo „mineralny”, lecz są tylko dodatkiem do długiej listy konserwantów.

Kosmetyki mineralne potrzebują do aplikacji specjalnego pędzla – tzw. kabuki, który posiada gęste włosie, i jest bardzo elastyczny. Nabieramy niewielką ilość podkładu, wcierając we włosie pędzelka, po czym rozprowadzamy po skórze kolistymi ruchami. Nakładanie rozpoczynamy od partii środkowych policzka, przechodząc kolejno do czoła, nosa, brody i powiek. Korektor, jeżeli jest konieczny np. do zakrycia cieni pod oczami, nakładamy od zewnętrznego kącika oka w kierunku nosa.

Cienie do powiek nakłada się identycznie jak typowe cienie, jednak mineralne preparaty sprawiają iż makijaż jest lekki i świeży. Mineralny makijaż oczu wygląda bardzo naturalnie, nie podrażnia osób nawet z alergią. Makijaż kończymy zaakcentowaniem kości policzkowych mineralnym różem, nakładamy niewielką ilość i rozcieramy okrężnymi ruchami. Aby optycznie wyszczuplić twarz, nakładamy mineralny puder brązujący od środka twarzy na zewnątrz.

Ceny kosmetyków mineralnych nie należą do niskich, jednak fakt, że pochodzą tylko z naturalnych składników, nie zawierają talku, konserwantów, co powinno rekompensować cenę. W dodatku, do wykonania takiego makijażu zużywamy bardzo mało preparatów, mniej od standardowych, na czym również zyskujemy. Kosmetyki mineralne są bardzo wydajne.

Triki warte do zastosowania przy makijażu mineralnym:

1) Aby uniknąć plam, nakładamy podkład na skórę suchą, gdy krem nawilżający już się wchłonie.
2) Jeżeli mamy problemy z nałożeniem podkładu mineralnego, możemy go zmieszać z kremem nawilżającym w celu łatwiejszej aplikacji.
3) Również za jasny lub za ciemny podkład spowoduje powstawanie plam, dlatego też podkład powinien być idealnie dobrany.
4) Niedoskonałości skóry poprawiajmy korektorem po nałożeniu podkładu, a nie przed (z wyjątkiem korektora zielonego na naczynka).
5) Jeżeli nałożymy cienie wilgotnym aplikatorem, będą się dłużej trzymały.

Jakich kosmetyków do makijażu używacie najczęściej? Które szczególnie polecacie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić makijaż kamuflujący?
Następny artykułJak wypełnić PIT-4?

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here