Jest kilka prostych ale skutecznych wizażowych zasad:

1. Jeśli obrysowujemy oko ciemna kredką to od razu, wizualnie, jest ono zmniejszone. W takim wypadku lepiej do wewnętrznej części dolnej powieki zastosować białą lub szarą kredkę. Efekt „otwarcia” oka będzie jeszcze lepszy jeśli, jednocześnie, na górnej powiece namalujemy czarną kreskę.

2. Użyj białego cienia, może to zrobić w wybranym prze siebie miejscu: w kąciku wewnętrznym oka, tuż pod łukiem brwiowym albo na środku powieki.

3. Make-up typu „przydymione oko” będzie dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli dodamy do tego sztuczne rzęsy.

4. Pamiętaj o regulacji brwi – odpowiedni łuk powiększy oko.

5. Nie nakładaj cieni o ciemnej barwie na ruchomej części powieki.

6. Zawsze wytuszuj dobrze rzęsy.

7. Stosuje najlepiej tylko jasne cienie i zawsze nałóż go trochę w kąciku oka, od wewnętrznej jego strony.

8. Nie obrysowuj oczu zbyt grubą kreską oraz na około, ponieważ spowoduje to, że oko będzie wyglądało na „zamknięte”.

Zabiegi kosmetyczne tuszują mankamenty, kiedy jest się młodym. Niestety wraz z wiekiem powieki zaczynają odczuwać prawa grawitacji – robią się coraz cięższe i opadają. Wtedy można pomyśleć o interwencji chirurga-plastyka. Ponieważ górne powieki są bardzo ruchome, więc w konsekwencji bardziej też narażone na działanie procesów starzenia. Kiedy nie podoba nam się nadmiar skóry w tym miejscu można go usunąć. Lekarz specjalista ogląda dokładnie ile skóry należy usunąć, bowiem każdy błąd może doprowadzić do sytuacji, w której pacjent nie będzie mógł zamykać oczu. Ilość usuniętej skóry dochodzić może nawet do 15 milimetrów. Zabieg przeprowadza się ze znieczuleniem miejscowym i trwa około godziny.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here