Jest kilka zasad, który przestrzeganie może poprawić wydatnie kondycje naszej skóry:

1. Nie należy kupować kosmetyków do pielęgnacji twarzy tylko ze względu na przekonywująca reklamę lub namowy koleżanki. Preparat musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

2. Warto pójść od dermatologa, gdy pojawią się problemy z cerą. Długotrwałe stany zapalne lub trądzik wymagają leczenia, a nie stosowania różnych żelów punktowych czy maseczek. Często jedynym ratunkiem jest kuracja antybiotykiem, a wspomniane metody pogorszyć mogą tylko nasz stan.

3. Nie należy bać się różnych kosmetycznych zabiegów. Możemy wybrać się na peeling kawitacyjny (świetnie zamyka pory), oczyszczanie kwasami owocowymi (gwarantuje dogłębne usunięcie zaskórników) lub nawilżający skórę zabieg na bazie czekolady.

4. Jeśli nasza skóra ma skłonność do wyprysków warto stosować odpowiednią dietę i wyeliminować z niej słodycze czy tłuste potrawy. Wiele osób nie wie, iż toksyny zalęgające w organizmie, pojawiają się na twarzy właśnie w formie pryszczy.

5. Zwiększmy ilość wypijanych płynów ponieważ nawilżona skóra to taka, która czerpie wodę z organizmu, a nie tylko z wklepywanych w nią kremów.

6. Z solarium korzystajmy rozsądnie. Serwowane tam silne stężenie promieni UV w krótkim czasie może da piękną opaleniznę, ale w przyszłości skóra szybciej będzie tracić jędrność oraz starzeć się. Te same uwagi dotyczą nadmiaru kąpieli słonecznych.

7. Warto stosować krem zarówno na noc, jak i na dzień. Oba mają odmienną skuteczność. Ten na dzień nawilża cerę i zwiększa trwałość podkładu, a na noc – skutecznie twarz natłuszcza i regeneruje.

8. Nigdy nie zapominaj używać kremów bez filtra, ponieważ – jak udowodniono – to właśnie promienie UV są odpowiedzialne najbardziej za postępujące starzenie się skóry.

9. Dbaj o wargi, jeśli chcesz, aby były gładkie, stosując naturalne metody, czyli nałóż na 10 minut maseczkę z miodu.

10. Pij napój przyrządzony z wody mineralnej wzbogaconej o sok z cytryny- nic lepiej nie oczyści organizmu, a wiec i cery, z toksyn.

Przegląd kosmetyków i propozycje dotyczące pielęgnacji cery stworzone przez naszego specjalistę – tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż – Ladymakeup:


Przegląd kosmetyków i propozycje dotyczące pielęgnacji cery stworzone przez naszego specjalistę – tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż – Ladymakeup:


W jaki sposób pielęgnujecie swoją cerę? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here