W latach 70. życie toczyło się nocą w klubach, na dyskotekach. Wtedy właśnie na ekranach pojawiała się „Gorączką sobotniej nocy”, a wraz z nią moda na taniec. Z drugiej strony karierę robiły też seksowne „Aniołki Charliego” i zespół „The Kiss”. Wszystkie te trendy odbiły się w modzie i makijażu. W wizażu lat 70. można wyróżnić dwa kierunki: makijaż w stylu disco i naturalnym.

Pierwszy to szalony make up w stylu disco. Na oczy nanosi się cienie mocno opalizujące, kolorowe. Może być to róż, niebieski czy fiołkowy kolor. Nim maluje się ruchomą powiekę. Na załamaniu ciemniejszym kolorem można zaznaczyć linię i rozetrzeć ją na nieruchomą powiekę, pod brwi. Dolną cześć oka najlepiej podkreślić tym samym, ciemniejszym cieniem. Wewnętrzne kąciki dobrze jest pomalować odrobiną połyskującego, perłowego cienia.

Przy tym mocnym makijażu dobrze jest zaznaczyć brwi, aby były bardziej wyraziste. Najlepiej zrobić to brązowym cieniem, żeby efekt nie był sztuczny i nienaturalny. Na rynku kosmetycznym można również dostać specjalne ołówki, które mają specjalną szczoteczkę do aplikacji i wosk utrwalający. Usta w stylu disco obrysowuje się czerwoną konturówką, a w środku zaznacza różową czy błyszczącą purpurową pomadką. Na policzkach obowiązkowo musi pojawić się roztarty róż.

Uwaga!

Druga opcja makijażu z lat 70. to naturalny look, jak bohaterki Jennifer Cavilerri (Ali MacGraw) z „Love Story”. Aby wykonać makijaż w podobnym stylu, należy skupić się na cerze. Musi być idealna, gładka i bez skazy. Najlepiej użyć podkładu i pudru oraz korektora do drobnych niedoskonałości. Wystarczy lekko musnąć jasnym cieniem powieki, rzęsy pomalować czarną maskarą, a usta bezbarwnym błyszczykiem czy beżową pomadką.

Dlaczego chcecie naśladować styl lat 70? Co w tym makijażu podoba się Wam najbardziej?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rozliczyć PIT-8S?
Następny artykułMakijaż w stylu lat 20

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here