Panie o okrągłych buziach nie powinny rozstawać się z różem do policzków, ponieważ za jego pomocą, przy umiejętnym nałożeniu, możemy bardzo łatwo podkreślić kości policzkowe, dzięki czemu nasza twarz wyda się szczuplejsza.

Jak wykonać makijaż twarzy owalnej?

  • Krok pierwszy

    Pierwszym krokiem w naszym makijażu jest nałożenie podkładu w kolorze naszej karnacji na całą powierzchnię twarzy.

  • Krok drugi

    Następnie podkładem o ton lub dwa ciemniejszym lub bronzerem cieniujemy twarz po bokach od uszu w kierunku kości żuchwy. Uważajmy, aby cieniowanie płynnie przechodziło w kolor naszej skóry. Ciemne plamy na twarzy będą wyglądały nieelegancko i nienaturalnie.

  • Krok trzeci

    Ważnym elementem w makijażu twarzy okrągłej jest nałożenie różu na policzki. Najlepiej będzie, jeśli użyjemy do tego specjalnego pędzla do różu. Jest on ścięty ukoście na końcu, co ułatwia aplikację kosmetyku. Malowanie zacznijmy od ściągnięcia ust w tzw. „dzióbek”, dzięki temu wyraźniej zobaczymy w którym miejscu znajduje się kość policzkowa. Róż nałóżmy tuż pod nią, kierując linię od uszu w stronę ust (oczywiście linie należy zakończyć wcześniej).

  • Macie okrągłą twarz? Jak się malujecie? Podzielcie się swoimi trikami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOwalna twarz – makijaż. Jak malować?
Następny artykułTwarz w kształcie serca – makijaż. Jak malować?

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here