Można to zrobić cieniując twarz ciemniejszym podkładem bądź różem. Jednak Panie o takim typie twarzy powinny unikać nakładania różu na szczyty policzków.

Jak wykonać makijaż twarzy w kształcie serca?

 • Krok pierwszy

  Makijaż zacznijmy od nałożenia podkładu w kolorze naszej karnacji na całą twarz.

 • Krok drugi

  Następnym krokiem będzie nałożenie ciemniejszego podkładu od zewnętrznych krawędzi czoła (od linii włosów) poprzez skronie aż do kości policzkowych. Przyciemniamy też wierzch brody.

 • Krok trzeci

  Jeżeli korektę kształtu twarzy wolimy wykonać pudrem brązującym bądź różem, powinnyśmy kosmetyk rozprowadzić za pomocą pędzla zaczynając od najwyższego punktu policzków i kierując się ku skroni oraz górnej partii żuchwy. Podbródek także cieniujemy.

 • twarz w kształcie sercaFot. Barbara Habieda

  Macie twarz w kształcie serca? Jak się malujecie? Podzielcie się swoimi trikami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOkrągła twarz – makijaż. Jak malować?
Następny artykułTwarz trójkątna – makijaż. Jak malować?

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here