Aby nadać twarzy łagodniejsze rysy, bardziej zbliżone do owalu należy szersze partie twarzy przyciemnić, a wąskie rozjaśnić lub lekko rozświetlić.

Twarz trójkątna z szerokim czołem i wąskim podbródkiem:

1. Makijaż zaczynamy od nałożenia podkładu w kolorze naszej karnacji na cała powierzchnię naszej twarzy.
2. Następnie ciemniejszym podkładem lub bronzerem przyciemniamy skronie.
3. Na szczyt brody nakładamy jasny korektor lub rozświetlacz (nie za dużo).

Twarz trójkątna z wąskim czołem i mocno zarysowaną szczęką:

1. Makijaż zaczynamy tak samo jak wyżej, czyli od nałożenia podkładu „bazowego” odpowiadającego kolorem naszej skórze.
2. Następnie ciemniejszym podkładem lub pudrem brązującym cieniujemy kości żuchwy. Pamiętajmy przy tym, aby dobrze rozetrzeć granicę między cieniowaniem a naszą skórą twarzy i szyi, unikniemy w ten sposób „odcinania się” szyi od koloru naszej twarzy.
3. Kolejnym krokiem jest nałożenie jaśniejszego korektora lub pudru rozświetlającego na szczyt naszego czoła, zwłaszcza wzdłuż linii włosów.

Macie twarz w kształcie trójkąta? Jak się malujecie? Podzielcie się swoimi trikami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTwarz w kształcie serca – makijaż. Jak malować?
Następny artykułJak używać zalotki do rzęs?

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here