Naturalne produkty wzmacniające popęd seksualny stosowano już w czasach starożytnych, doskonale znane są także tradycji ludowej. Ich skuteczność jest częściowo mityczna, w niektórych przypadkach udowodniono jednakże korzystny wpływ afrodyzjaków na potencję.

Do grona najpopularniejszych afrodyzjaków zaliczamy niektóre pokarmy oraz napoje. Okazuje się, że kawa działa energetyzująco nie tylko na nasze ciało, pobudza także nasze zmysły, zwiększając ochotę na intymne zbliżenia. Wzmocniony efekt otrzymamy dodając do naparu cynamonu i koziego mleka. Afrodyzjakiem są także owoce morza oraz szampan.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wielka pobudzająca moc tkwi w warzywach, często używanych w naszej kuchni. Marchewka, seler i pietruszka zaliczają się do najskuteczniejszych afrodyzjaków. Szczególnie intensywne działanie przypisuje się pietruszce. Podobno w minionych wiekach używano jej nawet w domach publicznych. Pietruszka, poza wzbudzaniem ochoty na igraszki, usuwa opory psychiczne, dzięki czemu możemy realizować najśmielsze fantazje.

Niektóre zioła także mają szczególne właściwości, dzięki którym zaliczane są do grona afrodyzjaków. Wśród nich znajduje się pieprz, który rozszerza naczynia krwionośne wpływając korzystnie na potencję.

Naturalne afrodyzjaki mogą okazać się równie skuteczne, co środki farmakologiczne na potencję. Warto jednak pamiętać o tym, że niezdrowy styl życia, otyłość, częste spożywanie zbyt dużych ilości alkoholu także ma niekorzystny wpływ na jakość naszego życia seksualnego. Zanim zatem sięgniemy po afrodyzjaki zadbajmy o siebie.

Uwaga!

Uwaga panowie, bazylię powinny spożywać jedynie kobiety, na które działa ona pobudzająco. Należy pamiętać, że mężczyźni, którzy dodają do posiłków nadmierne ilości tego zioła mogą mieć problemy z erekcją.

Wierzycie w działanie afrodyzjaków? Stosujecie jakieś?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here