Nie chodzi oto, by skorzystać z pierwszej lepszej okazji i stracić dziewictwo w wieku 13 lat w szkolnej toalecie. Jest jednak dużo dojrzałych dziewczyn, które pomimo związku boją się lub nie chcą przeżyć swojego pierwszego razu. Abstrahując od przyczyn takiego wyboru przytoczymy kilka argumentów, dla których warto jednak zdecydować się na seks, zwłaszcza gdy posiadamy drugą połówkę.

Seks a romantyzm

Jeżeli uważasz, że seks jest czymś romantycznym i podniosłym, z czym warto czekać na tego jedynego, to się rozczarujesz. Są nikłe szanse, że tak właśnie będziesz odbierać swój pierwszy seks w życiu. W czasie seksu ludzie pocą się, stękają, sapią, pojękują.  Nie ma tu miejsca na romantyzm rodem z hollywoodzkich filmów. Poza tym większość kobiet długo uczy się dochodzić do orgazmu i go przeżywać. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej będziesz mogła się cieszyć z tej przyjemności.

Kiepski kochanek

Inną kwestią są umiejętności i nastawienie mężczyzny do współżycia. Twój facet może być wspaniałym, interesującym i nieziemsko seksownym człowiekiem, ale nie musi to iść w parze z jego seksualnymi możliwościami. Może się niestety okazać, że Wasze wzajemne zrozumienie kończy się na rozmowie lub pocałunku. Zdecydowana większość mężczyzn nie wie jak obchodzić się z kobietą – to zrozumiałe. Przecież nie są nami! Takiego faceta można jednak jeszcze zreformować. Gorzej, gdy traficie na typowego łóżkowego egoistę, który gdy tylko go zaspokoicie, padnie i nie kiwnie  palcem. Oczekując niesamowitych wrażeń, przeżyjesz niesamowite rozczarowanie i nie będziesz dalej chciała z nim być. Będziesz miała tylko poczucie zmarnowanego czasu i energii.

Temperament seksualny

Bardzo ważną rzeczą w seksie jest temperament. Są osoby, które potrzebują dużo seksu, inne prawie wcale. Są takie, które preferują delikatne pieszczoty i wolny, pełen uniesienia akt seksualny oraz takie, które wolą pominąć grę wstępną na rzecz tzw. ostrych, szybkich numerków. Niestety nie da się przewidzieć jaki jest partner w łóżku. Można to sprawdzić jedynie poprzez kontakt bezpośredni. Różnica seksualnego temperamentu może znacznie wpłynąć na związek. Może również prowadzić do rozstania! Dla 99,9% mężczyzn seks jest szalenie istotną sprawą. Jeśli zupełnie rozminiecie się w swoich upodobaniach to niestety w żaden sposób nie będziesz potrafiła go zaspokoić.

Więź emocjonalna

Seks oprócz tego, że ma sprawiać przyjemność i rozładowywać napięcie, spełnia też inną ważną funkcję, a mianowicie buduje silną więź emocjonalną między partnerami. I nie da się tego niczym zastąpić. Żadne trzymanie się za ręce, patrzenie głęboko w oczy czy mówienie sobie tysiąca miłych słów, nie sprawi, że będziesz tak blisko swojego partnera, jak podczas stosunku. Zwlekając ze współżyciem pozbawiamy się prawdziwego bycia z danym mężczyzną. Nie budujemy znanego jedynie nam świata intymności, który niesamowicie łączy.

Testowanie i czekanie

Jeśli naprawdę kochasz swojego partnera nie powinnaś długo czekać, zwodzić go i testować w nieskończoność, by przekonać się, czy warto pójść z nim do łóżka. To do niczego nie prowadzi. Samo założenie wielu dziewczyn, że facet, który naprawdę kocha swoją wybrankę będzie czekał tak długo, jak tylko trzeba, jest zupełną pomyłką.  Każdy ma swoją granicę cierpliwości i wyrozumiałości. Również pewnym nieporozumieniem jest założenie, że chłopak taki jest bardziej wartościowy od innych. A co jeśli Twoje czekanie przyniesie Ci później jedynie rozczarowanie? Im mocniej będziesz idealizować sobie akt seksualny tym bardziej się zawiedziesz.

Zastanów się dlaczego nie chcesz kochać się ze swoim chłopakiem i co tak naprawdę stoi na przeszkodzie przed rozpoczęciem współżycia? Może gdzieś w twojej głowie zrodziły się zupełnie niepotrzebne obawy i fałszywe przekonania? Dobrze, byś potrafiła szczerze porozmawiać o nich ze swoim chłopakiem, by on też miał jasność, dlaczego nie chcesz dzielić z nim intymnego życia. To z pewnością wywołuje w nim frustrację. I uwierz, że frustracja ta nie jest spowodowana tym, że nie może się wyżyć, a przekonaniem, że według Ciebie najzwyczajniej w świecie na to nie zasługuje!

Czy Wy czekałyście z pierwszym razem? Co o tym myślicie? Czekamy na Wasze komentarze!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zapomnieć o ex chłopaku/dziewczynie?
Następny artykułKobieta jak modliszka – charakter, typ kobiety

Perfect Dating to pierwszy w Polsce profesjonalny zespół zajmujący się udoskonalaniem Waszych umiejętności budowania relacji damsko-męskich jak również dojrzałego podejścia do związków partnerskich. Wiedza przekazywana na szkoleniach to zestaw skomplikowanych zależności i zasad, które obowiązują w relacjach damsko-męskich. Praca trenerów polega na kompleksowym szkoleniu w wielu aspektach życia, które wpływają na podnoszeniu na stałe atrakcyjności w oczach płci przeciwnej. Szczególny nacisk kładziony jest na zdolności komunikacji i pewności siebie. Trenerzy Perfect Dating skupiają się głównie na sztuce uatrakcyjniania osoby poprzez poprawę wielu aspektów osobowości, umiejętności interpersonalnych, motywacyjnych, flirtowania, psychologii, socjologii, pewności siebie, stylu życia, mody oraz aktywności.

Zapomnij o tym co było – od teraz wszystko się zmieni. Staniesz się zupełnie nowym człowiekiem. Człowiekiem, którego pragną, o którym marzą, o którym fantazjują reprezentanci płci przeciwnej.

99% ludzi na świecie pod koniec swego życia poczuje największy możliwy ból, ból skazania na przeciętność. Przez całe swoje życie nie mają nawet najmniejszej okazji, aby skosztować chociaż jednego kęsa swoich marzeń. Z pewnością chcesz się dowiedzieć jak możesz stać się dojrzałym emocjonalnie człowiekiem. My możemy Ci pomóc!

„By w swoim życiu mieć więcej, musisz najpierw być kimś więcej. Musisz stać się kimś więcej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś, że będzie to możliwe.” Brian Tracy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here