Powtórka z rozrywki. Głównym niebezpieczeństwem ponownego związania się z byłą partnerką jest na pewno powtórzenie tych samych błędów. Nasza pamięć ma tendencje do wypierania ze świadomości przykrych wspomnień, dlatego często dawna miłość kojarzy się nam zdecydowanie pozytywnie. Mężczyzna może wspominać seksualne uniesienia, romantyczne randki i wspaniałe wakacje. Tymczasem powrót do eks-ukochanej będzie się wiązał nie tylko z odnowieniem cudownej przeszłości, ale także spowoduje konieczność zmierzenia się z dawnymi problemami. Trzeba będzie stanąć oko w oko z dobrze znanymi wadami partnerki, wyjaśnić sobie zaległe nieporozumienia i żale.

Błędna motywacja. Innym zagrożeniem powrotu do byłej partnerki jest błędna interpretacja własnej motywacji, która skłania mężczyznę do takiego kroku. Czasami samotność po rozstaniu bywa tak silna, że można ulec złudzeniu, iż dawne uczucie jest nadal bardzo mocne. Jednak nie zawsze tęsknota za eks-ukochaną oznacza wielką miłość. Niejednokrotnie jest to po prostu pewien etap radzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Nie jest dobrze, kiedy mężczyzna wraca do byłej partnerki tylko z powodu lęku przed samotnym życiem. Taka relacja jest od początku nieszczera i wcześniej czy później zakończy się ponownym rozpadem związku.

Niedopasowanie po długim czasie rozstania. Niestety może się zdarzyć, że ponowne związanie się z byłą partnerką zamiast oczekiwanych wzlotów uczuciowych, przyniesie tylko pasmo kolejnych rozczarowań. Każdy człowiek wraz z upływem czasu się zmienia i dojrzewa. Może się więc okazać, że kobieta, która była dla mężczyzny doskonałą partnerką na jakimś etapie życia, po pewnym czasie od rozstania będzie się rozmijać z byłym ukochanym na wielu płaszczyznach. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy od rozpadu związku minął długi okres. To, że na przykład dwudziestoletniemu mężczyźnie odpowiada luźny tryb życia, bez zbędnych zobowiązań, nie znaczy, że tak samo będzie myślał za dziesięć czy piętnaście lat. Tymczasem jego byłej partnerce nadal może podobać się taki układ. Oczywiście możliwa jest również sytuacja odwrotna.

Odnowienie zabliźnionych ran. Powrót do dawnej miłości nieuchronnie wiąże się również z otwarciem starych ran. Są rzeczy, o których mężczyźni woleliby nie pamiętać. Zawsze zatem warto się zastanowić, czy zyski ze związania się z byłą ukochaną będą większe niż ewentualne straty.

Czy udało Wam się wrócić do byłej? Co było najtrudniejsze? Opowiedzcie nam o tym!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiadectwo pracy – do czego potrzebne, co powinno zawierać?
Następny artykułWypowiedzenie umowy o pracę – wzór

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. ja twierdzę że nie warto, ja spróbowałem odbudować nasz związek ale nie wyszło. Poznaliśmy się na ezeo, jak do niej wróciłem nadal miała tam konto i pisała z innymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here