Miłość Jak przełamać rutynę w małżeństwie?

Jak przełamać rutynę w małżeństwie?

-

Imponująca przemiana. Warto zacząć od siebie, to znaczy zaimponować partnerowi nieoczekiwaną metamorfozą. Może ona dotyczyć zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i pewnych cech osobowości czy intelektu. Większe zadbanie o swoją powierzchowność zawsze wzbudzi aprobatę partnera, a poza tym poprawi nasze własne samopoczucie. Ważny jest także rozwój intelektualny – zdobycie nowych umiejętności czy nauka języka – zaskoczą współmałżonka i pokażą, że wiąż potrafimy być dla niego tajemnicą. Można również pracować nad swoim charakterem. Jeżeli na przykład osoba wiecznie spóźnialska nagle zacznie przestrzegać zasad punktualności na pewno zapunktuje u partnera.

Uatrakcyjnienie seksu. Sypialnia daje małżeństwu prawdziwe pole do popisu. Tu zawsze warto eksperymentować i wzajemnie się zaskakiwać. Z czasem przestajemy celebrować seks i to powoduje, że staje się on coraz bardziej przewidywalny. Tymczasem wystarczy drobna zmiana – stworzenie wyjątkowego nastroju – aromatyczne kadzidełka, muzyka, światło – a erotyczne spotkania znów nabiorą dawnego smaku. Można oczywiście sięgać w łóżku po nowe pozycje i techniki seksualne. Warto zastosować erotyczne gadżety lub uprawiać seks w nietypowych miejscach – wszystko, co przełamie rutynę w sypialni będzie działać na korzyść związku.

Egzotyczna podróż. Świetnym sposobem na zlikwidowanie małżeńskiej nudy jest wspólny wyjazd w jakieś atrakcyjne miejsce. Oderwanie się od codzienności, stresu i pracy może spowodować, że przeżyjemy kolejny miodowy miesiąc. Nic tak nie wpływa dobrze na związek jak relaksujące, wspólne spędzenie ze sobą czasu. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na taki wyjazd, warto raz na jakiś czas zadbać o zorganizowanie romantycznej randki we dwoje. Najlepiej wymyślić na tę okazję coś specjalnego – wizytę w nietypowej restauracji czy rejs łódką po jeziorze.

Zmiana przyzwyczajeń. Zbawiennym remedium na małżeńską rutynę jest też zaskakująca zmiana przyzwyczajeń. Zamiast zatem spędzać kolejny wieczór przed telewizorem, można zabrać ukochanego czy ukochaną na tańce w dyskotece lub urządzić wspólną aromatyczną kąpiel. Można zafundować partnerowi jakiś drobiazg bez okazji, kupić jego ulubione ciasto albo zadzwonić w środku dnia tylko po to, żeby powiedzieć, że się bardzo tęskni i kocha. Rutynę w związku przełamują właśnie takie niewielkie gesty.

Czy macie swoje sposoby na walkę z rutyną w związku? Opowiedzcie nam o nich!

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie kosmetyki do skóry naczynkowej?

Z cerą naczynkową zmagają się najczęściej osoby z wrażliwą skórą. Rozwiązaniem ich problemu nie ogranicza się tylko do kuracji laserem. Również skuteczne mogą okazać się kosmetyki i właściwa dieta.

Jak grać w 3-5-8? Zasady

5-3-8 to gra karciana rozgrywana między trzema graczami, których zadaniem jest zebrać jak najwięcej punktów.

Zobacz też

Żyrowanie kredytu – czy jest bezpieczne?

Niestety wiele osób w dalszym ciągu traktuje poręczenie kredytu jako przyjacielską przysługę, nie zdając sobie sprawy z ciężaru odpowiedzialności, jaki będzie na nich spoczywać. Z punktu widzenia pożyczkodawcy, taka forma zabezpieczenia spłaty kredytu jest mile widziana. Może on bowiem egzekwować swoje wierzytelności na zasadzie odpowiedzialności solidarnej (lub w sposób zbliżony). Dłużnik zyskuje również pewne korzyści, które wiążą się z możliwością odroczenia egzekucji niespłaconych zobowiązań. Jeżeli zaś chodzi o żyranta to można stwierdzić, że jego sytuacja nie jest godna pozazdroszczenia.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: