Bardzo ważne w przepraszaniu mężczyzny, szczególnie jeżeli jest to również życiowy partner, jest wybór właściwej okazji. Nie należy zaczynać rozmowy kiedy oboje jesteście zajęci, macie na głowie dużo innych spraw, które tylko niepotrzebnie podnoszą napięcie i mogą przyczynić się do tego, że rozmowa, a nawet przeprosiny będą nieudane lub nie zostaną przyjęte. Poza tym kobieta powinna wybrać takie miejsce i czas, aby nikt w rozmowie nie przeszkadzał i jej nie zakłócał. Może to bardzo przeszkadzać, szczególnie jeżeli sam temat rozmowy jest trudny.

Pewne jest, że przeprosiny należy zaczynać od okazania poczucia winy, skruchy i żalu za wyrządzoną przykrość czy kłamstwo. Błędem jest przechodzenie od spokojnej, szczerej rozmowy do wytykania partnerowi błędów, które popełnił i które doprowadziły do takiej, a nie innej nieprzyjemnej sytuacji. Tego rodzaju przeprosiny mijają się z celem i na pewno nie zostaną przyjęte zbyt dobrze. Dlatego kobieta powinna być przede wszystkim szczera i sama przed sobą świadoma, że popełniła błąd. Udawanie skruchy prędzej czy później wyjdzie na jaw, jeśli nie w trakcie rozmowy to później, a konsekwencje jakie za sobą poniesie mogą wymagać już nieco większych starań, niż same przeprosiny.

Bardzo ważne jest, aby decydując się na przeproszenie mężczyzny, jasno określić, co zrobiło się źle i skąd w ogóle konieczność przeprosin. Mężczyźni są bardzo prości, ale też rzeczowi i konkretni i bardzo nie lubią typowo kobiecego owijania w bawełnę i mówienia półsłówkami. Przepraszając mężczyznę trzeba liczyć się z tym, że będzie on oczekiwał konkretnego wyjaśnienia mu zaistniałej sytuacji.

Bardzo często popełniony przez kobietę błąd, kłamstwo, oszustwo a nawet zdrada, wymagają od nich czegoś więcej niż samego słowa „przepraszam”. Zraniony i urażony mężczyzna może oczekiwać czynów świadczących, że jego partnerka rzeczywiście żałuje tego co zrobiła.

Niemniej przepraszając mężczyznę należy liczyć się z tym, że męska urażona duma nie pozwoli ich przyjąć, a na pewno nie od razu. Trzeba wtedy okazać cierpliwość, spokój i wyrozumiałość, aby z jednej strony dać dowód swojej miłości i zrozumienia, a z drugiej nie złościć mężczyzny jeszcze bardziej.

Co robicie aby przeprosić chłopaka? Czekam na Wasze komentarze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak poprosić o chodzenie?
Następny artykułJak przeprosić dziewczynę?

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here