Miłość Jak rozwiązywać problemy w związku?

Jak rozwiązywać problemy w związku?

-

W momencie, kiedy ludzie łączą się w pary i rozpoczynają wspólne życie bardzo wiele się zmienia. Wszystko co do tej pory robili, posiadali i lubili musi zostać w pewnym sensie w połowie oddane partnerowi. Bowiem związek to nieustanna nauka kompromisu. Najgorzej w budowaniu wspólnego życia sprawdzają się egoiści. Nie tylko sprawiają partnerowi mnóstwo problemów swoim zachowaniem, nieustępliwością i trudnym charakterem, ale także sami męczą się w związku, zmuszani do nieustannych ustępstw i dzielenia się sobą, własnym czasem i przedmiotami, które wnoszą do związku.

Najtrudniejsze momenty w każdym związku to kłótnie. To właśnie one ujawniają prawdziwą twarz i charakter każdego z nas. Ciekawe jest jednak to, że kłótnie, w zależności jak przebiegają, potrafią skutecznie psuć cały związek i zrywać łączące partnerów więzi. Wszystko przez to, że w czasie największych i najpoważniejszych kłótni ludzie potrafią stracić zimną krew i zachować w sposób, którego sami by się po sobie nie spodziewali. Dlatego tak ważne jest opanowanie, spokój i tak umiejętność konstruktywnego kłócenia się, która nie tylko pozwala nieco rozładować nagromadzone emocje, ale także przynosi konkretne rozwiązania i pomaga i rozwiązaniu problemów.

W sytuacji konfliktowej nie należy uciekać przed rozmową, przez konfrontacją z partnerem, z nadzieją, że gdy opadną emocje, zniknie też problem. Jest to w rzeczywistości najgorsze możliwe rozwiązanie. Emocje wprawdzie na chwile zostają uśpione, jednak problem jedynie odsunięty na jakiś czas na bok. W pierwszej możliwej sytuacji nieporozumienia lub konfliktu powróci ze wzmożoną siłą i nagromadzonymi wraz z nim emocjami. Należy więc zawsze rozmawiać o tym, co się dzieje. Nawet jeśli nie od razu, ponieważ wtedy gdy trudno opanować nerwy rozmowa nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Warto jednak zaczekać aż opadną emocje i wtedy powrócić do rozmowy.

Doskonałym sposobem na rozwiązywanie bardzo wielu problemów pojawiających się prędzej czy później w każdym związku, jest ustalenie pewnych reguł, na których będzie się on opierał. Na pewno powinny dotyczyć one obowiązków, które pełni każdy z partnerów, szczególnie jeżeli para mieszka razem. Zrobienie tego na samym początku wspólnego mieszkania pozwoli uniknąć bardzo wielu problemów, które z czasem na pewno się pojawią.

Jak rozwiązujecie problemy w Waszych związkach? Czekam na Wasze komentarze.

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pierwsze objawy cukrzycy

Cukrzyca jest chorobą związana z brakiem reakcji tkanek i narządów naszego organizmu na wytwarzaną w zbyt małych ilościach przez trzustkę insulinę. Zbyt mała jej ilość zaopatrza wraz z krwią wątrobę czy tkanki mięśniowe, a organizm staje się insulino odporny, nie reagując na dawkę. W związku z tym organizm przestaje tolerować glukozę i dochodzi do rozwoju cukrzycy.

Na czym polega degustacja wina?

Degustacja wina, tak samo jak jego podawanie, jest pewnego rodzaju sztuką. Sztuka ta nie polega jednak na sprawdzeniu smaku wina i jego ocenie. Degustacja nie jest bowiem tym samym co smakowanie czy próbowanie. Przy tego rodzaju czynności używamy nie tylko zmysłu smaku, ale też wzroku czy węchu.

Zobacz też

Jak używać filtrów do fotografii kolorowej?

Filtry, te małe szkiełka mocowane na specjalnym uchwycie przed obiektywem lub nakręcane bezpośrednio na obiektyw, potrafią w bardzo wyrazisty sposób zmienić nasze zdjęcia.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: