W momencie, kiedy ludzie łączą się w pary i rozpoczynają wspólne życie bardzo wiele się zmienia. Wszystko co do tej pory robili, posiadali i lubili musi zostać w pewnym sensie w połowie oddane partnerowi. Bowiem związek to nieustanna nauka kompromisu. Najgorzej w budowaniu wspólnego życia sprawdzają się egoiści. Nie tylko sprawiają partnerowi mnóstwo problemów swoim zachowaniem, nieustępliwością i trudnym charakterem, ale także sami męczą się w związku, zmuszani do nieustannych ustępstw i dzielenia się sobą, własnym czasem i przedmiotami, które wnoszą do związku.

Najtrudniejsze momenty w każdym związku to kłótnie. To właśnie one ujawniają prawdziwą twarz i charakter każdego z nas. Ciekawe jest jednak to, że kłótnie, w zależności jak przebiegają, potrafią skutecznie psuć cały związek i zrywać łączące partnerów więzi. Wszystko przez to, że w czasie największych i najpoważniejszych kłótni ludzie potrafią stracić zimną krew i zachować w sposób, którego sami by się po sobie nie spodziewali. Dlatego tak ważne jest opanowanie, spokój i tak umiejętność konstruktywnego kłócenia się, która nie tylko pozwala nieco rozładować nagromadzone emocje, ale także przynosi konkretne rozwiązania i pomaga i rozwiązaniu problemów.

W sytuacji konfliktowej nie należy uciekać przed rozmową, przez konfrontacją z partnerem, z nadzieją, że gdy opadną emocje, zniknie też problem. Jest to w rzeczywistości najgorsze możliwe rozwiązanie. Emocje wprawdzie na chwile zostają uśpione, jednak problem jedynie odsunięty na jakiś czas na bok. W pierwszej możliwej sytuacji nieporozumienia lub konfliktu powróci ze wzmożoną siłą i nagromadzonymi wraz z nim emocjami. Należy więc zawsze rozmawiać o tym, co się dzieje. Nawet jeśli nie od razu, ponieważ wtedy gdy trudno opanować nerwy rozmowa nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Warto jednak zaczekać aż opadną emocje i wtedy powrócić do rozmowy.

Doskonałym sposobem na rozwiązywanie bardzo wielu problemów pojawiających się prędzej czy później w każdym związku, jest ustalenie pewnych reguł, na których będzie się on opierał. Na pewno powinny dotyczyć one obowiązków, które pełni każdy z partnerów, szczególnie jeżeli para mieszka razem. Zrobienie tego na samym początku wspólnego mieszkania pozwoli uniknąć bardzo wielu problemów, które z czasem na pewno się pojawią.

Jak rozwiązujecie problemy w Waszych związkach? Czekam na Wasze komentarze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak sobie radzić po rozstaniu?
Następny artykułJak wzbudzić zazdrość?

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here