Miłość Jak się rozstać?

Jak się rozstać?

-

Podjęcie decyzji o rozstaniu i zakończeniu związku zawsze jest trudne i bolesne, jednak życie czasami tak układa nasze losy, że rozstanie okazuje się jedynym logicznym rozwiązaniem. Przede wszystkim, nim zdecydujemy na pewno o konieczności zakończenia związku, ważne jest, aby na spokojnie, bez niczyjej rady i podpowiedzi, przemyśleć tą decyzję. Jest to rozsądne posunięcie, uchroni nas przed pochopnym zakończeniem związku i wbrew pozorom nie jest to sztuczne odwlekanie jego końca, co niestety często się zdarza.

Bardzo wiele osób boi się zakończyć związek, ze strachu przez samotnością, ośmieszeniem się przed znajomymi, samotnym spędzaniem świąt i wakacji. Jednak największy strach budzi świadomość, że nikogo lepszego nie znajdą. I choć jest to całkowicie zrozumiałe, strachem nigdy nie należy się kierować przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji. Z natury ludzie są osobnikami dobierającymi się w pary, życie w samotności nie jest dla nas naturalne.

Co najczęściej skłania ludzi do rozstania? Zazdrość o partnera przeradzająca się w niszczącą związek kontrolę, utrata zaufania, zdrada, nieudane życie seksualne, przemoc, a wreszcie niezgodność charakterów i trudność w dopasowaniu się do siebie. Natomiast w związku z rozstaniem pojawiają się wątpliwości czy będziemy widywać swojego byłego partnera i w jakich okolicznościach, kto i kiedy się wyprowadzi, jeżeli para dotąd mieszkała razem oraz jak podzielą wspólne rzeczy.

Następną sprawą, którą trzeba przemyśleć, to w jaki sposób się rozstać. Współcześnie wiele związków jest zrywane przez Internet, telefon lub w najgorszym wypadku za pośrednictwem osób trzecich. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Świadczy o tchórzostwie i nieodpowiedzialności. Zastanawiając się, jakie miejsce jest najlepsze na rozstanie, wybór jest duży. Jednak na pewno nie powinno to być wspólne mieszkanie lub, jeżeli para mieszkała osobno, mieszkanie któregokolwiek z partnerów. Najlepszy będzie jakiś neutralny grunt, ustronny park, odosobniona, rzadko uczęszczana kawiarnia. Ważne aby miejsce zapewniło choć odrobinę prywatności i ciszy.

Najtrudniejszym momentem w rozstaniu jest samo rozstanie, rozmowa. Na pewno powinna być szczera i otwarta. Najlepszym rozwiązaniem jest uczciwe przedstawienie sprawy i wyjaśnienie dlaczego odchodzimy. Kłamstwa nie są najlepszym rozwiązaniem i są najgorszym z możliwych zakończeń związku, bez względu na to jak przebiegał i co odprowadziło do jego końca.

Zakończyliście kiedyś jakiś swój związek? Czy udało się Wam rozstać w przyjaznych stosunkach?

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zatrucie czadem – pierwsza pomoc

Na początku warto podać kilka sytuacji, w których należy podejrzewać lub myśleć o zatruciu czadem, czyli tlenkiem węgla. Gaz ten jest produktem niecałkowitego spalania, czyli takiej reakcji, gdy jest zbyt mało tlenu.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

Aby zmniejszyć pojemność zdjęcia, konieczne jest zmniejszenie rozmiaru pliku, w którym jest ono zapisane. Im plik jest bardziej skompresowany, tym mniej miejsca zajmuje, ale też zawartych jest w nim mniej informacji, czyli jest gorszej jakości.

Zobacz też

Obliczanie wynagrodzenia dla pracownika niepełnosprawnego

W Polsce w ramach polityki aktywizującej zawodowo osoby bezrobotne wprowadza się szereg korzyści dla pracodawców decydujących się zatrudnić osobę bezrobotną. Jednym z uprawnień jakie mogą przysługiwać pracodawcy decydującego się na przyjęcie do pracy osoby bezrobotnej jest dofinansowanie do wynagrodzenia tej osoby. W jaki sposób wyliczyć jaka część wynagrodzenia może być dofinansowana? Przedstawiamy kluczowe kwestie.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: