Miłość Jak utrzymać związek?

Jak utrzymać związek?

-

Seks łączący dwoje ludzi stanowi tak silną dawkę emocji, że często przesłania wszystkie inne poziomy wzajemnej więzi. Pomimo jednak, że ten element damsko-męskiej relacji jest niezwykle istotny, nie wystarczy on jednak do zbudowania stałego związku. Każdy, nawet najbardziej atrakcyjny kochanek, jeśli poza seksem nie będzie miał nic do zaoferowania, w końcu wyda się nam nieciekawy, a my zaczniemy się rozglądać za kimś innym. Co zatem zrobić, aby stworzyć wartościową i trwałą relację z naszym partnerem?

Recepta wydaje się prosta i skomplikowana zarazem. Z pewnością ważnym czynnikiem przyczyniającym się do trwałości miłosnego związku jest zbudowanie wspólnego świata. Niekoniecznie warunkiem jego zaistnienia jest od razu wspólne mieszkanie, samochód i wybór koloru kanapy. Oczywiście rzeczy te są ważne i z pewnością przyjdzie na nie pora, ale należy zacząć od dogłębnego poznania drugiej osoby, do którego niezbędne jest spędzanie ze sobą dużej ilości czasu.

Najlepiej żeby był to czas przeznaczony nie tylko na romantyczne randki, ale także prozaiczne sytuacje, takie jak zakupy czy wspólne przygotowanie obiadu. Bardzo ważnym składnikiem trwałości więzi jest posiadanie wspólnych zainteresowań i pasji. Nic tak świetnie nie wpływa na stan naszych wzajemnych uczuć jak przysłowiowe granie w jednej drużynie. Może to być wspólna jazda na nartach, uczestnictwo w filmowych maratonach albo wymyślanie nowych przepisów kulinarnych. Miłość zyskuje w tym przypadku trwałe umocnienie w postaci przyjaźni. Wpływa to również na wzajemny szacunek i buduje zaufanie partnerów.

Oczywiście stały związek nigdy nie opiera się tylko na dniu dzisiejszym, ale zawsze jest skierowany w przyszłość. Dlatego ogromnie ważne jest posiadanie wspólnych marzeń i planów. Jeśli mamy podobny cel, wszystkie przejściowe kłopoty wydają się prostsze do rozwiązania, na horyzoncie rysuje się bowiem wyśniony szczyt, od którego już tak niewiele nas dzieli. Konieczne są także wspólne starania, jeżeli będziemy bowiem dbać o szczęście partnera, a on będzie dbał o nas, na pewno żadna błaha przyczyna nie zniszczy naszego związku. Z drugiej strony w relacji damsko-męskiej istnieje zawsze jakiś element tajemnicy, który sprawia, że nie wiadomo dlaczego właśnie te, a nie inne osoby przypadły sobie do gustu. Podobnie nigdy nie dowiemy się do końca, co sprawia, że czasem nasze związki trwają latami, a czasem kończą się już po kilku spotkaniach. Zawsze jednak warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby tym razem nasze szczęście z partnerem było naprawdę trwałe.

Jak myślicie, co trzeba robić, aby mieć trwały związek? Jakie starania trzeba podjąć?

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Podłogi drewniane – jak wybrać odpowiedni rodzaj do salonu czy sypialni?

Drewno to jeden z najstarszych materiałów budowlanych na świecie....

Jak zmniejszyć zdjęcie online?

Mamy dostęp do wielu programów umożliwiających edycję zdjęć. jeśli jednak ich instalacja jest dla nas uciążliwa, możemy wypróbować inną metodę, by zmienić rozmiar naszych fotografii.

Zobacz też

Ochrona danych osobowych w firmie

Każdy ma prawo do ochrony dotyczących go danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (tekst pierwotny: Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926). Mamy konstytucyjne prawo do zachowania prywatności względem każdej dotyczącej nas informacji. Nie chodzi tu jedynie o informacje o wyznaniu, o tym jak wysoki kredyt mamy.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: