Zdrada za zdradę. Bardzo częstym sposobem na zemstę za zdradę jest odpłacenie niewiernemu chłopakowi tym samym. Taka metoda jest szczególnie dotkliwa, jeżeli dziewczyna pozornie wybacza ukochanemu, jednak jednocześnie planuje własną niewierność. Chłopak ma wtedy niezapomnianą okazję wejść w rolę swojej zdradzonej dziewczyny i przekonać się, jak smakuje gorzki owoc zawodu. Metoda ta wymaga jednak dużej ostrożności – nie każda dziewczyna może na zimno pójść do łóżka z innym. Zresztą dla samej zemsty nie warto tego robić. Zawsze można jedynie upozorować, że do zdrady doszło.

Bolesna „szczerość”. Zemstą na chłopaku może być również zachwianie jego pewności siebie. Zdecydowanie najwrażliwszą stroną mężczyzn jest ich seksualna sprawność. Przyjęło się bowiem uważać, że swoją męskość panowie udowadniają przede wszystkim w sypialni, zaś niemoc na tym polu oznacza całkowitą porażkę. Wyjątkowo bolesne dla chłopaka będzie więc usłyszenie od dziewczyny, że w łóżku nie jest wcale tak wspaniały, jak mu się wydaje i że wszystkie orgazmy w jego ramionach były udawane.

V jak vendetta. Niektóre kobiety sięgają po bardzo drastyczne środki, jak na przykład zniszczenie ukochanemu motocykla czy komputera. Jest to jednak dość skrajna forma rewanżu, która graniczy z emocjonalnym niezrównoważeniem. Poza tym takie zachowanie jest karane przez prawo, a zdradzona dziewczyna może być pierwszą podejrzaną. Innym sposobem skrajnych zachowań jest też na przykład nękanie telefonami czy nachodzenie. Są to jednak rzeczy przekraczające nie tylko granicę dobrego smaku, ale także przyzwoitości.

Własne szczęście. Najlepszą metodą na zemstę na chłopaku, który zdradził, wydaje się po prostu szczęście na przekór zaistniałej sytuacji. Jeśli dziewczyna nie pozwoli, by zawładnęły nią niskie uczucia i da sobie szansę na nowy związek z innym mężczyzną, będzie to dla byłego ukochanego najdotkliwszą karą. Za każdym razem jak będzie patrzył na szczęśliwą, pewną siebie kobietę, którą stracił przez własną głupotę, odczuje niemiłe ukłucie w sercu.

Czy zemsta jest dobrym sposobem na rozwiązanie takiej sytuacji? Jak uważacie? Wypowiedzcie się!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMyśli samobójcze po rozstaniu – co robić, gdzie szukać pomocy?
Następny artykułKto powinien płacić na randce?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here