Miłość Jakich błędów unikać na pierwszej randce?

Jakich błędów unikać na pierwszej randce?

-

Nietrafiony pomysł na wspólne spędzenie czasu. Wybranie odpowiedniej formy rozrywki na pierwszej randce to połowa sukcesu. Jeśli na przykład kobieta nie znosi filmów sensacyjnych, a mężczyzna zaprosi ją właśnie na takie kino, trudno wyobrazić sobie, że wyjście będzie należało do udanych. Warto więc zorientować się, jaki typ spędzania wolnego czasu preferuje nasz wybranek czy wybranka. Pozwoli nam to uniknąć totalnego nieporozumienia.

Nuda. Nie ma nic gorszego na pierwszej randce, jak upiorna cisza, która im dłużej trwa, tym bardziej staje się nieznośna. Przed spotkaniem najlepiej przemyślmy dokładnie, o czym będziemy rozmawiać. Jeśli jesteśmy z natury małomówni, obmyślmy wręcz listę ewentualnych tematów. Warto również przypomnieć sobie jakieś zabawne dowcipy, które w razie czego rozładują napiętą atmosferę.

Nachalność. Na pierwszym spotkaniu bezwzględnie nie wolno być nachalnym. Odnosi się to przede wszystkim do narzucania drugiej osobie jakiś poufałych, fizycznych gestów. Jednak nie na miejscu jest także wpraszanie się na kolację do czyjejś rodziny czy propozycja wspólnego wyjazdu. Zasadą pierwszej randki powinien być raczej umiarkowany dystans. Jest to etap, na którym do niczego się nie zobowiązujemy i w każdej chwili możemy się wycofać.

Egoizm. Należy uważać, aby podczas rozmowy zachować odpowiednie proporcje we własnych wypowiedziach. Chodzi mianowicie o to, aby nie mówić bez przerwy o sobie, swoich zainteresowaniach, podróżach i planach. Druga strona może bowiem odczytać takie zachowanie jako brak ciekawości jej osobą, a nawet samolubstwo. Przyjmijmy raczej odwrotną taktykę, zadawajmy wiele pytań świadczących o naszej chęci bliższego poznania partnera czy partnerki.

Obmawianie byłego partnera. Na pierwszej randce niedopuszczalne jest mówienie źle o byłym partnerze. Osoba, z którą się spotkamy może bowiem pomyśleć, że w przyszłości równie negatywnie będziemy się wyrażać o niej. Ostrożnie zatem z wszelkimi intymnymi zwierzeniami. Na to z pewnością przyjdzie czas później.

Jaki błąd według Was dyskwalifikuje na pierwszej randce? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym względzie.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wybór opiekunki dla dziecka

Wybór niani dla naszego maluszka stanowi niezwykle ważne zadanie. Musimy wybrać osobę, której zaufamy i będziemy mogli bez obawy powierzyć dzieci.

Pieprz czerwony – zastosowanie, właściwości

Problem z czerwonym pieprzem polega na tym, że albo nie jest czerwony, albo nie jest pieprzem.

Zobacz też

Jak zrobić masaż łydek krok po kroku

Masaż jest dobrym zabiegiem wzmacniającym mięśnie łydek, działa rozluźniająco, niweluje zmęczenie po długim chodzeniu, działa odprężająco, wpływając tym samym na cały organizm. Dobry stan mięśni łydek chroni przed żylakami, wspomaga układ krążenia, a także serce.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: