Nie zrywaj. Na pewno nie jest dobrym pomysłem definitywne zakończenie związku. Jeśli nagle odejdziesz, możesz później nie otrzymać od dziewczyny drugiej szansy. Lepiej spróbować przeczekać całą sytuację. Być może jest to jakiś przejściowy kryzys uczuć. Każdy związek jest pewną dynamiczną całością – nie jest ciągle taki sam, ale zmienia się pod wpływem życiowych doświadczeń. Poziom uczuć też nigdy nie jest stały. Raczej mamy do czynienia z przypływami i odpływami czułości. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że mylisz stan chwilowego zdystansowania z brakiem miłości.

Nie podejmuj decyzji o wspólnym życiu. Jednocześnie, jeśli odnosisz wrażenie, że Twoje uczucia do dziewczyny nie przypominają miłości, nie decyduj się na żadne poważne deklaracje. To nie jest zatem dobry moment na wspólne zamieszkanie, ślub czy planowanie dzieci. Są to bardzo poważne kroki, które mają swoje konsekwencje i które komunikują kobiecie, że poziom Twojego zaangażowania w związek wzrasta. Automatycznie partnerka również bardziej zaczyna Ci ufać i zastanawia się nad wspólną przyszłością. Najlepiej więc w jakiś sposób spróbuj dać jej do zrozumienia, że nie jesteś gotowy na żadne poważne deklaracje.

Zastanów się nad źródłem własnych wątpliwości. Rozważ, skąd w ogóle wzięły się Twoje wątpliwości. Być może dziewczyna zraniła Cię swoim zachowaniem, flirtowała z innym mężczyzną lub powiedziała Ci coś przykrego. Mogło się też zdarzyć, że właśnie poznałeś inną kobietę, która zaczyna Cię interesować i nie wiesz, co zrobić. Źródło Twojej niepewności jest w tej sytuacji kluczem do rozwiązania problemu. Jeżeli poważnie się nad tym zastanowisz, na pewno uda Ci się odkryć przyczynę kłopotów i wtedy łatwiej będzie Ci podjąć jakąś decyzję.

Powiedz jej co przeżywasz. Jeżeli Twoje wątpliwości trwają już dłuższy czas, pogłębiają się, a przynajmniej nie zanikają, powinieneś powiedzieć o tym swojej partnerce. Dziewczyna ma prawo wiedzieć, że wasza relacja jest zagrożona i podjąć jakieś działania. Być może właśnie tego potrzebujesz – może nieświadomie pragniesz, żeby kobieta przekonała Cię, że jesteś dla niej najważniejszy i że chce być tylko z Tobą. Kochająca dziewczyna na pewno bardziej doceni Twoją szczerość niż ukrywanie prawdy, która po jakimś czasie może ją nieprzyjemnie zaskoczyć.

Jak Wy zachowalibyście się lub zachowaliście się w podobnej sytuacji? Opowiedzcie nam o tym!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy można przestać kochać z dnia na dzień?
Następny artykułCzy warto wybaczyć skok w bok?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here