Mobile Oferta mix - na czym polega?

Oferta mix – na czym polega?

-

Oferty abonamentowe charakteryzują się tym, że w zamian za podpisanie umowy lojalnościowej, w ramach której zobowiązujemy się co miesiąc płacić określony abonament, otrzymujemy określoną ilość minut co miesiąc oraz telefon w obniżonej cenie, często za symboliczną złotówkę. Oferty na kartę charakteryzują się natomiast brakiem zobowiązań, użytkownicy tego typu ofert mogą dowolnie zmieniać oferty oraz płacić wtedy, kiedy chcą skorzystać z usług operatora.

Dla najbardziej niezdecydowanych użytkowników oraz dla tych, którzy wolą oferty na kartę, głównie ze względu na obawy o wysokie rachunki przy jednoczesnej chęci otrzymania telefonu w promocyjnej cenie, operatorzy proponują jeszcze jeden typ ofert – mix.

Mix to oferta zobowiązaniowa, z tą jednak różnicą, że nie zapłacimy w ciągu miesiąca więcej niż zadeklarowana przez nas kwota przy podpisywaniu umowy. Całość środków zapłaconych co miesiąc trafia na nasze konto komórkowe w postaci złotówek i możemy wykorzystać ją na wszystkie usługi operatora. W ramach kwoty comiesięcznego zobowiązania możemy środki te wykorzystać również na SMS-y Premium, a więc o podwyższonej opłacie czy na połączenia w roamingu.

W przypadku oferty abonamentowej takiej możliwości niestety nie otrzymamy. Wszystkie dodatkowe usługi w przypadku abonamentów są płatne ponad kwotę comiesięcznego zobowiązania. Pod tym kątem oferta mix jest korzystniejsza. Nie otrzymamy w niej jednak aż tak taniego telefonu, jaki dostalibyśmy w przypadku oferty abonamentowej, lecz jego cena będzie zdecydowanie tańsza od standardowej. Nieco gorsze telefony również otrzymamy tu za złotówkę.

W ramach oferty mix polscy operatorzy w różny sposób każą nam płacić za usługi. U połowy z nich podpisujemy umowę na konkretny czas trwania. Wówczas co miesiąc operator ładuje nasze konto odpowiednią kwotą, a my płacimy tę kwotę w ramach wystawionego rachunku. Takie warunki stosuje w niektórych taryfach T Mobile oraz Orange.

W przypadku sieci Plus, Play oraz najnowszej taryfy T Mobile umowa podpisywana jest na określoną liczbę doładowań konta, a nie na czas zobowiązania. Dzięki takiej możliwości sami decydujemy, kiedy nasza umowa ulegnie zakończeniu i zależy ona głównie od częstotliwości naszych zasileń konta.

Korzystacie z ofert mix? Jesteście zadowoleni z jakości usługi? Zachęcam do komentowania.

Poprzedni artykułNajlepsze gry RPG
Następny artykułTekken online
Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie szkolenia warto zrobić (wybrać)?

Obecnie wybór szkoleń jest ogromny. Dotyczy to szczególnie płatnych zajęć oraz w dużym stopniu edukacji finansowanej z środków europejskich. W związku z tym o podjęcie decyzji o uczestnictwie w nich powinno się na spokojnie przemyśleć oraz w miarę możliwości zdobyć jak najwięcej informacji na temat szkolenia.

Jak grać w Cymbergaja? Zasady

Cymbergaj to gra zręcznościowa polegająca na przemieszczaniu po płaskiej powierzchni kilku monet (trzech lub więcej). Można grać indywidualnie lub drużynowo. Cymbergaj doczekał się wielu odmian. Gra posiada ponad stuletnią tradycję, a największe triumfy święciła w latach sześćdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Zobacz też

Udka w miodzie – przepis

Mięso z kurczaka jest bardzo popularnym i chyba najczęściej podawanym w naszych domach mięsem. Stanowi podstawę wielu dań, zup i sałatek. I choć wielu, kurczak może wydawać się mało wyrazisty, odpowiednio przygotowany może stanowić prawdziwą niespodziankę i odkryć nowy, nieznany dotąd smak.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: