Mobile Ważność konta - sieci komórkowe

Ważność konta – sieci komórkowe

-

Do polskich ofert na kartę, a więc w systemie prepaid, trafiły właśnie zmiany znane zachodnim klientom od lat. Można by rzec – w końcu doczekaliśmy się sytuacji, w której to klient decyduje, kiedy chce płacić za usługi na kartę. Do tej pory oferty przedpłacone cechowały się – z jednej strony – brakiem zobowiązań częstego doładowywania konta, z drugiej zaś – koniecznością zasilania telefonu w związku z krótkimi terminami ważności konta na połączenia wychodzące. Oznaczało to, że mimo posiadania oferty na kartę, chcąc mieć możliwość dzwonienia, musieliśmy stale dokupywać kolejne zasilenia, nawet jeśli nie wykorzystaliśmy jeszcze poprzedniego.

Duża konkurencja na tym rynku wymusiła korzystne zmiany dla klientów ofert na kartę. Jako pierwsi skorzystali już w 2009 roku klienci sieci Play. W nowej, wówczas taryfie Play Fresh, operator wprowadził roczną ważność konta po każdym zasileniu, nawet kwotą 5 zł. Przez ponad 2 lata żaden z operatorów niemal nie zbliżył się ofertą do tej pionierskiej, ukazanej przez Play.

Kolejnym po Play operatorem wydłużającym konta swoich klientów na dłużej stał się CenterNet, młody operator infrastrukturalny, świadczący swoje usługi pod marką wRodzinie. W ramach tej oferty użytkownicy otrzymują aż 2 lata ważności połączeń wychodzących po zasileniu kwotą 25 zł.

W drugiej połowie 2011 roku, w związku ze zmniejszającą się bazą klientów na kartę największych operatorów, kolejnych dwóch zdecydowało się na zmianę zasad. Pierwszy z nich – Orangezaproponował w promocji, trwającej do końca listopada 2011 roku, przedłużenie ważności środków na koncie o 2 lata. Warunkiem skorzystania z oferty jest wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści START pod bezpłatny numer 8002. Po terminie promocyjnym operator zapowiada wydłużanie ważności konta o rok po każdym wysłanym w ten sposób SMS-e.

Drugi operator PTC, obsługujący marki Tak Tak oraz Heyah, wprowadził w nich roczną ważność konta głównego po każdej płatnej czynności wykonanej oraz każdej odebranej. Operator aktualizuje konta klientom maksymalnie 1 raz w ciągu 30 dni. Każde wykonanie połączenia czy wysłanie SMS, MMS lub połączenie z Internetem upoważnia do przedłużenie ważności konta. Również odebranie połączenia lub wiadomości SMS – za wyjątkiem reklamowych – upoważniają do wzięcia udziału w promocji.

Do końca października 2011 roku klienci ofert na kartę Plusa nie doczekali się odpowiedzi ofertowej tego operatora. Nadal muszą zasilać konto kwotą minimum 30 zł, aby przedłużyć środki o 30 dni lub kwotą 50 zł w celu przedłużenia o 3 miesiące.

Z jakiego systemu korzystacie – prepaid czy abonament? Dlaczego? Dajcie znać w komentarzu.

Marcin Łabuś

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Skuteczność antykoncepcji – wskaźnik Pearla

Pomimo licznych zastrzeżeń w stosunku do wskaźnika Pearla, nadal pełni on istotną funkcję we współczesnej wiedzy o płodności. Za pomocą tej metody specjaliści określają, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy stosowaniu danej metody antykoncepcji.

Na czym polega ściółkowanie?

Ściółkowanie jest bardzo istotnym zabiegiem zwłaszcza w okresie letnim. Właśnie wtedy rośliny potrzebują obfitego podlewania, a ziemia szybko wysycha.

Zobacz też

Jak udekorować tort komunijny?

Tort komunijny to nie tylko deser na komunijne przyjęcia, ale także dekoracja stołu. Udekorowanie tortu nie jest łatwą sprawą, wszystko zależy od naszych umiejętności i pomysłu. Małym dziełem sztuki jest sam tort, który na komunijne przyjęcie może mieć na przykład kształt książki. Nasz tort może być biały, z drobymi tylko akcentami w innym kolorze albo możemy postawić na różnobarwną dekoracje.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: