Paznokcie Jak dobrze wyciąć skórki przy paznokciach?

Jak dobrze wyciąć skórki przy paznokciach?

-

Wycinanie skórek musi być bardzo precyzyjne, tak, aby nie zaciąć skóry. Oczywiście, najwygodniej jest, gdy to ktoś wycina nam skórki, jednak dla wszystkich, którzy nie chcą korzystać z czyjejś pomocy, poniżej prezentujemy krótkie krok po kroku, jak prawidłowo wycinać skórki:

 • Krok pierwszy

  Smarujemy skórki zmiękczającym preparatem i wcieramy go.

 • Krok drugi

  Wspomagamy się drewnianym patyczkiem, który usunie wszystkie zanieczyszczenia i skórki narośnięte na paznokciu.

 • Krok trzeci

  Wycinamy skórki cążkami bardzo powoli, od jednego wału paznokciowego do drugiego, zwracając uwagę, by dokładnie wyciąć wszystkie odchodzące skórki.

 • Krok czwarty

  Wmasowujemy oliwkę w paznokcie, by je nawilżyć.

 • Czym powinny się charakteryzować odpowiednie cążki?

  Ostrze – dobrze naostrzone, równe, z możliwością ponownego ostrzenia

  Ramiona cążek dopasowane do dłoni

  Wykonane ze stali chirurgicznej, nadające się do wielokrotnej sterylizacji

  Główka cążek ustawiona pod odpowiednim kątem, pozbawiona luzów!

  Jak radzicie sobie z wycinaniem skórek? Jak często je wycinacie? Dajcie znać!

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sposoby, ćwiczenia na koncentrację uwagi

Wiele osób skarży się na problemy z koncentracją uwagi. Są one kłopotem zarówno dzieci, jak i dorosłych ludzi. Im trudniejsze zadanie do zrealizowania, tym więcej uwagi musimy na nim skupić. Dzisiejsze tempo życia każdemu wysoko stawia poprzeczkę. Jak więc sobie z tym radzić? Jak zadbać o to, żeby nasza uwaga była skupiona na tym, co musimy w danym momencie zrobić? Jak ćwiczyć koncentrację?

Zupa sałatowa – przepis

Zupa z sałatą najlepiej podawać z grzankami czosnkowymi. Danie to jest doskonałym posiłkiem w gorące dni, jest lekka oraz pożywna.

Zobacz też

Rodzaje rat w kredycie mieszkaniowym

Przy ratach równych, zwanych annuitetowymi, części płatności miesięcznej są tak podzielone, aby na początku spłaty to odsetki stanowiły większą część raty. Suma odsetek i kapitału miesięcznie łącznie daje tą samą kwotę, ale ich stosunek do całości raty co miesiąc ulega zmianie.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: