Paznokcie Czy tipsy niszczą paznokcie?

Czy tipsy niszczą paznokcie?

-

Profesjonalista nie zniszczy nam płytki paznokcia, a dokładnie – nie przepiłuje płytki paznokcia. Przepiłowanie czyni to płytkę paznokcia osłabioną, miękką, rozdwajającą się. Matowienie płytki paznokcia jest najbardziej szkodliwe, jeśli nie zachowa się szczególnej ostrożności. Zbyt drastyczne matowienie (co niestety jest bardzo częste!) narusza integralność naturalnej płytki paznokcia, co skutkuje jej zniszczeniem.

Przy ściąganiu tipsów różnica dla klientki powinna być słabo odczuwalna (zakładając, że tipsy były prawidłowo nałożone). Wszelkie odczucia pieczenia, mrowienia i oczywiście bólu są oznaką nieprawidłowości. Byłam świadkiem robienia paznokci przez „profesjonalistę”, który piłował tak mocno płytkę, że aż skórki zaczęły krwawić. Polecam zwracać bardzo dużą uwagę na to, do kogo idziemy robić tipsy.

Fakty na temat tipsów:

Tipsy NIE niszczą paznokci!

Paznokcie niszczy złe przygotowanie do przedłużania ich lub zdjęcia!

Najważniejsze jest odpowiednie zmatowienie płytki paznokciowej oraz prawidłowy dobór tipsa do kształtu i wielkości płytki paznokciowej.

Dobry stylista kieruje się dobrą jakością.

Profesjonalne tipsy są elastyczne, łatwe w obróbce.

Nie ściągamy same tipsów – to jedna z najczęstszych przyczyn zniszczonych paznokci.

A jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii – niszczą czy nie niszczą? Macie sprawdzone stylistki paznokci? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

God of War – poradnik

Poniżej znajdziecie poradnik jak wykonywać kombinacje ciosów w God of War. Radzi nasz specjalista.

Manicure – przeciwskazania

Zdrowe paznokcie są ozdobą dłoni. Powinny mieć płytkę o błyszczącym, różowym odcieniu, a brzegu białym. Aby były mocne i piękne zwracać musimy uwagę na wiele czynników takich jak odżywianie, nawilżanie, ochrona oraz właściwa pielęgnacja.

Zobacz też

Jakie drzwi do sypialni?

Sypialnia – to nasza oaza, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu pracy lub udajemy się na krótką drzemkę w ciągu dnia. To także najbardziej intymna i prywatna część naszego domu, do której zaglądają zwykle tylko jej mieszkańcy. Nie oznacza to jednak, że jej urządzeniu powinniśmy poświęcić mniej uwagi. Przeciwnie – idealny klimat pokoju sypialnianego wykreujemy tylko wtedy, gdy starannie dobierzemy do niego meble, a także inne, tylko z pozoru mniej istotne elementy wnętrza. Do tych ostatnich zaliczyć można na przykład sypialniane drzwi.

Nauka masażu. Jak wygląda i czemu warto się na nią zdecydować?

Masażysta to coraz bardziej pożądany zawód. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, pracując przed komputerem lub za kierownicą...

Podniebienie gotyckie – charakterystyka i leczenie

Każda nieprawidłowość w obrębie budowy jamy ustnej może być powodem trudności z mową, jedzeniem i oddychaniem. Do szczególnego rodzaju...

Może Cię zainteresuje: