Paznokcie Pedicure - przeciwskazania

Pedicure – przeciwskazania

-

Kosmetyczka, klasyfikując stopy do pedicure, musi wziąć pod uwagę następujące schorzenia:

– pęknięcia naskórka
– stany zapalne
– świeże blizny
– brodawki wywołane wirusem HPV
– nie gojące się rany
– grzybicę
– drożdżycę skórki i paznokci
– nietypowość płytki paznokcia

Oprócz starannego obejrzenia stóp powinna również przeprowadzić wywiad medyczny z osobą, która chce się poddać zabiegowi pedicure. W pytaniach jej zadanych powinna uwzględnić:

– choroby przebyte oraz obecne
– leki jakie są przyjmowane
– obecność żylaków
– drętwienie kończyn

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są brodawki stóp (vernucae plantares). Jest to choroba zakaźna, wywołana przez virusa HPV. Przy tej chorobie, na stopach, występują dwa rodzaje brodawek, wszystkie dyskwalifikują do zabiegu pedicure.

Pedicure – jest to zabieg mający na celu usuniecie zgrubiałego naskórka na stopach oraz wypielęgnowania paznokci. Zabieg ten można wykonać różnymi technikami. Naskórek najczęściej usuwa się specjalną frezarką lub tarką. W przypadku rozszerzonego pedicure, w zakładzie kosmetycznym, dodatkowo, proponowany jest peeling stóp oraz masaż relaksujący.
Wskazania do przeprowadzenia pedicure:

– modzele
– nieestetyczny wygląd stóp
– wrastające paznokcie
– odciski
– zrogowaciały naskórek

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zorganizować piknik studencki?

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca zaczyna się wielkie studenckie piknikowanie. Z reguły jest ono połączone z Juwenaliami. Kończy, a czasem także zaczyna odbywające się w tym czasie koncerty.

Jak grać w Outland?

Outland to innowacyjna gra platformowa, która wyróżnia się spośród innych obecnych na rynku zasadami rozgrywki. Poniżej prezentujemy jak skuteczie grać w Outland, gdyż kilka elementów może na początek sprawiać problemy. Wskazówki dotyczą zarówno wersji na konsole Xbox 360 jak i Playstation 3.

Zobacz też

Co grozi za demoralizację nieletniego?

Przeciwdziałanie demoralizacji nieletnich ma na celu prewencję negatywnym zachowaniom w przyszłości.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: