Paznokcie Domowe sposoby na suche dłonie

Domowe sposoby na suche dłonie

-

Jak chronić skórę i paznokcie:

– zakładaj rękawiczki przy pracach związanych z utrzymaniem czystości
– do mycia rak stosuj emulsję lub żele
– jeżeli używasz mydła to tylko takie, które jest bogate w składniki natłuszczające
– po każdym myciu i wysuszeniu rąk – smaruj je kremem

Gdy wychodzisz na zewnątrz, smaruj ręce preparatami, które zawierają filtry UV. Promieniowanie słoneczne przyspiesza starzenie się skóry, gdyż znacznie ją wysusza. Jeżeli taki problem zaistniał, stosuj regenerujące zabiegi. Przed snem pokryj dłonie grubą warstwa kremu, a potem nałóż, na noc, bawełniane rękawiczki. Zabieg ten nie jest pracochłonny, a intensywnie nawilża skórę dłoni.

Domowe sposoby na odzyskanie gładkich dłoni:

Zabieg parafinowy – możesz go wykonać sama, wystarczy, że wlejesz do miseczki kupiona w aptece parafinę. Na 30 minut owiń dłonie w folię i ręcznik. Gdy po tym czasie je zdejmiesz, skóra dłoni będzie miękka i odżywiona. Taki zabieg wykonuj dwa razy w miesiącu.

Jeżeli nie lubisz lub nie umiesz pracować w rękawiczkach ochronnych możesz posmarować dłonie kremem np. preparatem z dodatkiem silikonu –Skin Naturals, Garnier

Ziemniaki – możesz wykorzystać je do domowej pielęgnacji dłoni. Ugotuj, bez dodatku soli, ziemniaki które potem rozdrobnij widelcem i wymieszaj z oliwą lub śmietaną. Taką masę nałóż na dłonie, a wygładzi wspaniale skórę. Wysuszone dłonie możesz również moczyć w wodzie, w której wcześniej gotowały się ziemniaki.

Myj dłonie w niezbyt gorącej wodzie, a raz w tygodniu zrób im peeling (drobnoziarnisty lub enzymatyczny)

Maseczki – jedna z nich jest z mielonych nasion lnu oraz dodatku oliwy. Przygotowanie jej jest proste –wystarczy zalać wrzątkiem siemię lniane i wymieszać z 2 łyżeczkami oliwy. Papkę nałóż na dłonie, owiń gazą i na 20 minut nałóż foliowe rękawiczki. Możesz również potrzymać z 20 minut dłonie w tak przygotowanej papce.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Figura jabłko – jak się ubierać?

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrany i skomponowany strój powinien współgrać nie tylko ze stylem kobiety oraz panującą modą, ale przede wszystkim być dopasowany do kształtu sylwetki kobiety, tuszując jej mankamenty, a eksponując to co w niej najpiękniejsze i warte podkreślenia. Przyjrzyjmy się zatem figurze o kształcie jabłka, jednemu z dwunastu typów kobiecych figur.

Śladem Amazonki, czyli najważniejsze atrakcje turystyczne Brazylii

Brazylia - kraj społecznych kontrastów, wielkich faveli oraz najdłuższej...

Zobacz też

Jak grzecznie przerwać rozmowę?

Przerywanie wypowiedzi uchodzi za wyjątkowo niegrzeczne, gdyż dobre wychowanie nakazuje cierpliwość i wysłuchanie zdania do końca. W niektórych sytuacjach jednak przerwanie jest konieczne i nie uważa się go za niegrzeczne zachowanie.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: