Paznokcie Jak piłować obgryzione paznokcie?

Jak piłować obgryzione paznokcie?

-

Takie odżywki także regenerują paznokcie. Obgryzione paznokcie jest bardzo ciężko piłować, przede wszystkim nie za bardzo mamy co do piłowania. Jednak możemy takie paznokcie polerować, co przyspieszy ich wzrost, wyrówna płytkę paznokciową, nabierze gładkości. Jeżeli obgryzione paznokcie nie są w bardzo drastycznym stanie, piłujemy ja na kształt owalu.

Jeżeli płytka paznokciowa jest krótka, ale da się ją opiłować – warto spiłować krawędzie boczne po obu stronach, ponieważ obgryzione paznokcie są zdeformowane – mają szerszą niż wyższą płytkę paznokciową. Warto zacząć przywracanie naturalnego wyglądu płytki od „uformowania” jej przez prawidłowe opiłowanie- zwężenie boków, a wolny „przyszły” brzeg zostawić bez piłowania – ewentualnie wyrównać można wolny brzeg pilnikiem, piłując na okrąg.

W pielęgnowaniu obgryzionych paznokci najważniejsza jest regeneracja płytki paznokciowej. Wszelkie odżywki, żele wzmacniające płytkę to niezbędnik przy takim problemie. Również prawidłowa dieta ma kluczowe znaczenie – dużo witaminy B5 – która wzmacnia i regeneruje paznokcie, wit. C i E pomogą w odzyskaniu prawidłowego wyglądu paznokci.

Uwaga!

Onychofagia, bo tak w medycznym języku zwie się chorobliwe obgryzanie paznokci, należy przede wszystkim skutecznie powstrzymać, a dwa kamuflować. Panie z takimi paznokciami nie są przyzwyczajone do długich, dlatego paznokcie powinny być krótkie; przynajmniej początkowo, gdy już powoli zaczną odrastać.

Jak dbacie o swoje paznokcie? Ile czasu poświęcacie na ich pielęgnację?

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak malować jaja woskiem?

Pisanki ozdobione woskiem należą do najładniejszych, ale i do najtrudniejszych do wykonania. Wykorzystujemy tu technikę batiku. Przygotowanie pisanki z woskowym wzorem zajmie nam sporo czasu, ale warto spróbować.

Nauka masażu. Jak wygląda i czemu warto się na nią zdecydować?

Masażysta to coraz bardziej pożądany zawód. Coraz więcej czasu...

Zobacz też

Zupa rybna z dorsza – przepis

Zupa rybna jest mało popularna. Być może jest to efektem tego, że jest gotowana na rybich łbach, co nie jest zbyt apetyczne i nieestetyczne.

Zestaw zabawek dla małego kolekcjonera

Super Zings 4 zestaw to zabawka dla kolekcjonera, która posiada w opakowaniu 10 niezwykłych figurek. Przedstawiają one przedmioty codziennego...

Jakie przysmaki treningowe pomogą w szkoleniu psa?

Nieodłącznym elementem szkolenia psa są rozmaite psie przysmaki. One służą do nagradzania pupila za poprawne zachowanie, a także motywują...

Może Cię zainteresuje: