Paznokcie Jak zdobić paznokcie akrylem?

Jak zdobić paznokcie akrylem?

-

Będzie potrzebne
Kolorowe akryle
Tipsy
Pędzelki o różnej wielkości – różnorodne kształty i wielkości pędzelków pomogą w stworzeniu misternego zdobienia
Liquid
Wszelkie ozdoby

Z pewnością praca z kolorowym akrylem jest trudniejsza od pracy z kolorowymi żelami, ale za to zdobienia akrylowe są nie do zastąpienia przez żel. Do zdobienia, kolorowy akryl powinien być bardziej suchy niż normalnie, osiągniemy to tym sposobem:

Moczymy pędzelek w liquidzie, nadmiar produktu zostawiając w miseczce – wykonujemy to tylko z jednej strony pędzelka, a z drugiej wkładamy do pudru akrylowego kształtując kuleczkę. Po obróceniu pędzelka, nadmiar płynu wycieramy w chusteczkę.

Poniżej, przykładowy wzór, jaki można uzyskać za pomocą kolorowych akryli:

 • Krok pierwszy

  Przygotowujemy płytkę paznokcia do założenia tipsów.

 • Krok drugi

  Po zmatowieniu, przyklejamy odpowiednio dobrane przeźroczyste tipsy.

 • Krok trzeci

  Nadajemy kształt tipsom i skracamy do pożądanej długości.

 • Krok czwarty

  Pokrywamy naturalną płytkę przeźroczystym akrylem.

 • Krok piąty

  Małą kuleczkę czerwonego akrylu nakładamy na wolny brzeg tipsa.

 • Krok szósty

  Zbieramy nadmiar produktu i wycieramy w chusteczkę.

 • Krok siódmy

  Formujemy serduszko pędzelkiem.

 • Krok ósmy

  Gdy serduszko jest prawie suche, białym akrylem podkreślamy wgłębienie serduszka.

 • Krok dziewiąty

  Polerujemy paznokcie.

 • Nakładając akryl przy skórkach, należy zachować odpowiednie proporcje. Akryl nie może być ani zbyt mokry ani zbyt suchy, gdyż może nie pokryć naturalnego paznokcia.
  Lista narzędzi, które są niezbędne do akrylowego nail art.

  Wolicie wykonywać manicure w domu czy u kosmetyczki? Jak często robicie paznokcie samemu?

Poprzedni artykułJak rezerwować wczasy?
Następny artykułJak wybrać lampę do paznokci?
Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć w Zielonej Górze?

Stary Rynek jest otoczony kamienicami z czterech stron. Większość z nich została wzniesiona w XIX wieku, w miejscu już istniejących wcześniej budowli. Domy te stoją na parcelach wytyczonych jeszcze w XIV wieku. Warto zwrócić uwagę na ich dekoracyjne elementy. W centralnej części rynku stoi murowany ratusz. Jego obecny kształt pochodzi z XVI i XVII wieku.

Marskość wątroby – objawy

Marskość wątroby to schorzenie, które rozwija się w następstwie różnych uszkodzeń wątroby. Choroba ta może być wynikiem poważnego i wciąż pogłębiającego się uszkodzenia wątroby, które spowodowane jest hepatotoksycznym działaniem leków lub nadmiernym spożywaniem alkoholu. Marskość wątroby może rozwinąć się także w następstwie wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZWC).

Zobacz też

Jak wygląda studniówka?

Dawniej studniówka była imprezą, organizowaną w murach szkoły. W przygotowania zaangażowani byli uczniowie oraz ich rodzice i nauczyciele. Później szkolna zabawa przeniosła się do wystawnych lokali, bardziej zaczęła wyglądać jak huczny bal. Obecnie w przygotowaniu studniówki uczestniczą rodzice, właściciele lokalu, czasem uczniowie. Nauczyciele raczej pełnią rolę gości.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: