Paznokcie Pielęgnacja stóp - sposoby

Pielęgnacja stóp – sposoby

-

W ramach pielęgnacji stóp powinniśmy co pewien czas wykonywać zabieg pedicure. Możemy zrobić to samodzielnie lub udać się w tym celu do kosmetyczki. Jest to zabieg łatwy w wykonaniu, choć może zabrać nam trochę czasu.

Zasady prawidłowo wykonanego pedicure w warunkach domowych:

– moczymy nogi w wodzie z dodatkiem soli zmiękczających. Po upływie 10 minut możemy wykonać peeling stóp, najlepiej gruboziarnisty, z uwzględnieniem pięt.

– zrogowaciałą warstwę naskórka ścieramy za pomocą pumeksu lub tarki do stóp.

– w celu zadbania o nasze skórki – wcieramy w nie preparat zmiękczający

– po usunięciu skórek (za pomocą cążek lub odsunięcia ich z płytki przy użyciu patyczka) przystępujemy do obcinania paznokci, pamiętając, aby robić to na prosto. Wycinając je nadmiernie na bokach można spowodować, że paznokieć zacznie nam wrastać

– piłowanie – piłując pamiętajmy, aby nie zaokrąglać płytki przy końcach. Wypoleruj płytkę specjalnym blokiem i pamiętaj, aby nigdy nie piłować mokrych paznokci. Używaj pilników papierowych lub szklanych – nigdy metalowych

– malując paznokcie lakierem trzeba przygotować separatory czyli specjalne rozdzielacze palców, wykonane z gąbki. W trakcie malowania paznokci emalią zaczynamy od środka płytki a dopiero potem pokrywamy nim boki – zawsze pierwsza warstwa lakieru powinna być położona starannie. Jeżeli nadmiar lakieru znalazł się na skórze obok płytki to usuń go odpowiednim korektorem lub ewentualnie patyczkiem kosmetycznym, zamoczonym wcześniej w zmywaczu.

Uwaga!

Szczególnej troski nasze stopy wymagają po zimie, kiedy to musieliśmy nosić ciężkie obuwie i grube rajstopy lub skarpety. Na nic zdadzą się zabiegi pedicure, jeśli codziennie nie będziemy systematycznie ścierać (tarką lub pumeksem) martwego naskórka z pięt i smarować stóp kremem nawilżającym.

W jaki sposób dbacie o swoje paznokcie u stóp? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki nocleg w Gorcach wybrać?

Na obrzeżach Gorczańskiego Parku Narodowego funkcjonują trzy schroniska PTTK. Są to: schronisko PTTK im. Czesława Trybowskiego na Starych Wierchach, schronisko PTTK im. Władysława Orkana na Turbaczu oraz schronisko PTTK na Maciejowej.

Jak uprawiać herbatę?

Uprawa herbaty nie należy łatwych. Jest ona dość pracochłonna i wymaga wiele cierpliwości z naszej strony. Jej uprawa w naszych warunkach może być nieco utrudniona. O wiele łatwiej jest wyhodować herbatę w domu lub na balkonie.

Zobacz też

Masaż wstępny – na czym polega?

Masaż jest zespołem przeróżnych zabiegów manualnych, które poprzez specjalne techniki wpływają na tkankę masowaną. Masaż wstępny stanowi zwykle przygotowanie do głównego zabiegu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać go samodzielnie w celu zrelaksowania i rozluźnienia mięśni pacjenta.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: