W ramach pielęgnacji stóp powinniśmy co pewien czas wykonywać zabieg pedicure. Możemy zrobić to samodzielnie lub udać się w tym celu do kosmetyczki. Jest to zabieg łatwy w wykonaniu, choć może zabrać nam trochę czasu.

Zasady prawidłowo wykonanego pedicure w warunkach domowych:

– moczymy nogi w wodzie z dodatkiem soli zmiękczających. Po upływie 10 minut możemy wykonać peeling stóp, najlepiej gruboziarnisty, z uwzględnieniem pięt.

– zrogowaciałą warstwę naskórka ścieramy za pomocą pumeksu lub tarki do stóp.

– w celu zadbania o nasze skórki – wcieramy w nie preparat zmiękczający

– po usunięciu skórek (za pomocą cążek lub odsunięcia ich z płytki przy użyciu patyczka) przystępujemy do obcinania paznokci, pamiętając, aby robić to na prosto. Wycinając je nadmiernie na bokach można spowodować, że paznokieć zacznie nam wrastać

– piłowanie – piłując pamiętajmy, aby nie zaokrąglać płytki przy końcach. Wypoleruj płytkę specjalnym blokiem i pamiętaj, aby nigdy nie piłować mokrych paznokci. Używaj pilników papierowych lub szklanych – nigdy metalowych

– malując paznokcie lakierem trzeba przygotować separatory czyli specjalne rozdzielacze palców, wykonane z gąbki. W trakcie malowania paznokci emalią zaczynamy od środka płytki a dopiero potem pokrywamy nim boki – zawsze pierwsza warstwa lakieru powinna być położona starannie. Jeżeli nadmiar lakieru znalazł się na skórze obok płytki to usuń go odpowiednim korektorem lub ewentualnie patyczkiem kosmetycznym, zamoczonym wcześniej w zmywaczu.

Uwaga!

Szczególnej troski nasze stopy wymagają po zimie, kiedy to musieliśmy nosić ciężkie obuwie i grube rajstopy lub skarpety. Na nic zdadzą się zabiegi pedicure, jeśli codziennie nie będziemy systematycznie ścierać (tarką lub pumeksem) martwego naskórka z pięt i smarować stóp kremem nawilżającym.

W jaki sposób dbacie o swoje paznokcie u stóp? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPaznokcie do czerwonej sukienki – jaki lakier wybrać?
Następny artykułZdrowy styl życia

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here