Srebrna emalia to ulubiona barwa kilku aktorek, takich jak Mischa Barton czy Lindsay Lohan oraz modelek – na przykład Heidi Klum. Metaliczny, zimny blask kochają również piosenkarki – srebrny, utytułowana Lady Gaga czy wschodząca gwiazda popu Kesha, która z dumą prezentuje swoim debiutanckim teledysku paznokcie u stóp pomalowane na złoto.

Rady, czyli jak nosić?

Metaliczne lakiery zastępują obecnie neutralne kolory, typu róże, beże lub perłowe biele. Nowy trend to odważne, zdecydowane barwy na naszych stopach.

Nie obawiaj się, że taki lakier jest zbyt mocny – w większości wypadków rzeczywisty odcień emalii w butelce wyglądają inaczej po umalowaniu stóp. Zawsze możesz także zdecydować się na inny kolor (na przykład czarny, fioletowy, czerwony) i nadać mu połysk bezbarwnym lakierem z brokatem. Gdy przyzwyczaisz się do nowej emalii – możesz później zdecydować się na srebrny lub złoty lakier.

Nie ma znaczenia czy masz krótkie czy długie paznokcie – emalia w kolorze szlachetnych metali będzie świetnie wyglądać na każdym rodzaju płytki. Ważne tylko, aby zarówno stopy, jak i dłonie były zadbane. Złoty lub srebrny lakier sam w sobie będzie stanowił ozdobę, a więc będzie przykuwał wzrok. Jeśli decydujesz się na pomalowanie nim stóp to musisz o nie zadbać w szczególny sposób i zafundować im staranny pedicure.

Żelowy manicure posypany srebrem:

1. Matowimy płytkę, usuwamy powstały pył, a potem ją odtłuszczamy.
2. Usuwamy skórki.
3. Nakładamy żel dokładnie tak, aby nie „wyjechać” nim na skórki.
4. Wkładamy paznokcie pod lampę, aby wyschły.
5. Nakładamy kolejną porcję żelu i znów wkładamy pod lampę.
6. Teraz zatapiamy w żelu hologramy w kształcie srebrnych, błyszczących gwiazdek. Nakładamy ich bardzo dużo tak, aby żel pod spodem ledwo przebijał.
7. Teraz warstwa żelu ostatnia, aby nadać płytce piękny, błyszczący kolor.
8. Gdy paznokcie są gotowe nadajemy im kształt pilnikiem, polerujemy.
9. Wpasowujemy oliwkę w skórki i gotowe, z takimi paznokciami naprawdę każda kobieta będzie „gwiazdą wieczoru”.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPaznokcie Russian style – jak zrobić?
Następny artykułJak zrobić wzorki na paznokcie?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here