Jeszcze kilka lat temu z takich zabiegów korzystali tylko artyści – obecnie coraz więcej mężczyzn nie wstydzi się tego, a nawet z dumą obnosi swoje wypielęgnowane dłonie. To samo dotyczy zabiegów depilacji, która kiedyś były tylko domeną sportowców. Jednak także mężczyznom, nie związanym ze sportem, może przeszkadzać nadmierne owłosienie. Popularne również są zabiegi oczyszczające twarz. Szczególnie z wymienionych zabiegów korzystają mężczyźni, dla których wrażenie, jakie wywierają wyglądem punktuje przy osiąganych zyskach (sprzedawcy, menadżerowie, biznesmeni).

Jak wykonać manicure męski

W wielu salonach kosmetycznych możemy znaleźć oferty tego zabiegu. Kosmetyczki bardzo chętnie wykonują manicure tej grupie klientów, gdyż są oni bardziej zdecydowani niż kobiety i mniej kapryśni. Taki zabieg przeprowadza się również szybciej (ze zrozumiałych względów mężczyźni nie decydują się na ozdabianie swoich paznokci), więc można go wykonać na przykład będąc u fryzjera.

Rodzaje męskiego manicure:

tradycyjny czyli z zastosowaniem cążek
biologiczny –bez użycia cążek, a z wykorzystaniem drewnianych patyczków do odsuwania skórek
przy użyciu frezarki (ze specjalnymi końcówkami)

Kosmetyczka w trakcie zabiegu nadaje paznokciom odpowiednią długość oraz kształt. Jeżeli któryś z panów lubi mieć paznokcie wypolerowane i błyszczące – mogą być bardziej wyrównane i wygładzone. Najczęściej na koniec manicure kosmetyczka proponuje panom nałożenie odżywki, które są specjalnie dla nich przeznaczone. Mają matowy kolor, więc paznokcie wyglądają z nią naturalnie. Jeżeli mężczyzna ma paznokcie miękkie i łamliwe to powyższy zabieg powinien wykonywać raz w tygodniu.
Dzięki dostępności prasy na temat pielęgnacji dłoni, coraz więcej mężczyzn może samemu o nie zadbać, więc nie mają potrzeby korzystać z usług salonów kosmetycznych, jeśli jest to w ich przekonaniu mało męskie.

Stosujecie jakieś zabiegi kosmetyczne na dłonie? Uważacie, że mężczyzna powinien się poddawać takim zabiegom?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPielęgnacja dłoni – jak to robić?
Następny artykułJak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here