1.Aby dać odpocząć stopom, możecie nasmarować je na noc żelem z kamfory, alantoniny i mentolu. Dla wzmocnienia efektu nałóżcie na noc skarpetki.
2.Kojące działanie ma kasztanowiec i mięta pieprzowa. Po nałożenia nałożenie na skórę maści z mięty pieprzowej, rozmasujcie obolałe miejsca.
3.Pamiętajcie o tym, że kobiety, które noszą buty na obcasach, są bardziej narażone na puchnięcie stóp. Puchnięcie powodują również zbyt obcisłe buty czy skarpetki z wąskimi ściągaczami.
4.Aby w szybki sposób usunąć opuchliznę, możecie przyłożyć do obolałej części ciała kostki lodu. Szybko poczujecie odprężenie.
5.Obrzęk spowodowany przemęczeniem można usunąć… za pomocą piłeczki tenisowej. Przesuwajcie ją po skórze przez 5-10 min., a wkrótce przekonacie się, jak zbawienny wpływ może mieć masaż.
6.Nagła zmiana temperatury pobudzi Wasze krążenie krwi. Zamoczcie stopy w tak gorącej wodzie, jaką jesteście w stanie znieść, a następnie zanurzcie je na 30 sekund w lodowatej wodzie. Czynność powtórzcie kilkukrotnie w przeciągu dnia.
7.Wiele osób ma wrażliwą skórę stóp. Nasze prababcie biegały na bosaka, dzięki czemu ich skóra była zrogowaciała i bardziej zahartowana. Dziś, kultywując piękna, pumeksujemy nasze stopy i stosujemy różnego rodzaju kremy zmiękczające. Stają się one przez to wrażliwsze i bardzie podatne na uszkodzenia. Aby przynieść ulgę wrażliwym stopom, nasmarujcie je maścią z aloesu bądź arniki.
8.Pod koniec dnia nasze stopy zwiększają swoją objętość. Dzieje się tak dlatego, że skupia się na nich ciężar naszego ciała i nie są dotlenione, przebywając zbyt długo w obuwiu. Aby rozluźnić przemęczone stopy, nalejcie do miski z zimną wodę i namoczcie w niej kończyny. Woda nie powinna być zbyt gorąca, w przeciwnym razie spowoduje obkurczanie naczyń krwionośnych, co utrudni przepływ krwi.

Znacie jakieś inne sposoby na spuchnięte stopy? Podzielcie się nimi w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPielęgnacja ciała po lecie
Następny artykułAgresja – jak sobie z nią radzić?

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here