Wśród wspaniałej architektury tego rejonu miasta zwrócić trzeba uwagę na kościoły: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, XIII-wieczny Kościół św. Idziego, Kościół św. Krzyża i oraz Kościół św. Bartłomieja. Większość wrocławskich świątyń możemy odwiedzić bez wnoszenia jakichkolwiek opłat. Ponadto warto zobaczyć urokliwą ulicę Stare Jatki z pomnikiem ku czci zwierząt rzeźnych, Halę Stulecia oraz – oczywiście – porozrzucane po całym mieście figurki krasnali.

W „Wenecji Północy” nietrudno o znalezienie bezpłatnych atrakcji będzie miłośnikom kultury i sztuki. Dostępne są: Galerie Sztuki Współczesnej BWA Wrocław, Centrum Sztuki WRO, Centrum Sztuki Impart, Centrum Kultury Zamek oraz Muzeum ASP we Wrocławiu.

Jest we Wrocławiu sporo muzeów, które w wybrane dni udostępniają swoje zbiory nieodpłatnie. W środę z pustym portfelem wybrać można się do: Galerii Awangarda, Muzeum Sztuki Cmentarnej, Muzeum Archeologicznego i Muzeum Militariów. Muzeum Historyczne w Pałacu Królewskim za darmo dostępne jest jedynie w pierwsze środy każdego miesiąca w godzinach 10:00-17:00. Warto poczekać na odpowiedni moment i odwiedzić ten najstarszy z oddziałów Muzeum Miejskiego, w którym zgromadzone są najcenniejsze świadectwa dziejów miasta.

Sobotnie popołudnie jest dobrym momentem do zobaczenia zbiorów Muzeum Narodowego i Muzeum Etnograficznego. W ostatni dzień tygodnia bezpłatny jest wstęp do Muzeum Poczty i telekomunikacji.

Ponadto w pierwszą niedzielę każdego miesiąca rodziny wielodzietne (z trójką lub większą ilością dzieci) mają wstęp wolny do wszystkich oddziałów Muzeum Miejskiego.

Wrocław słynie również z wielu imprez i festiwali, które organizowane są w mieście. Udział w wielu z nich jest również bezpłatny. Okazji do darmowego uczestnictwa w takich wydarzeniach powinno przebywać ze względu na wygraną przez Wrocław rywalizacje o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Czy byliście kiedyś w tym mieście? Co podobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo można zobaczyć za darmo w Warszawie?
Następny artykułCo można zobaczyć za darmo w Gdańsku?

Michał Osienkiewicz - absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, filolog i dziennikarz. Przez kilka lat związany z serwisami dziennikarstwa obywatelskiego, a następnie z „Gazetą Wyborczą”, gdzie pracował jako reporter. Maniak mediów i informacji. Współpracownik kilku organizacji pozarządowych, reprezentant Polski na międzynarodowych konferencjach Unii Europejskiej. Globtroter i wytrwały autostopowicz, który wierzy, że podróżować można nawet z pustym portfelem. Zafascynowany gościnnością mieszkańców Bliskiego Wschodu autor fotobloga podróżniczego XploreTurkey.blogspot.com.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Jeszcze jako licealista nauczyłem się, jak wykorzystać debiutujące w Polsce tanie linie lotnicze do podróżowania z pustymi kieszeniami. Za bilety do Brukseli zapłaciłem dwa grosze, za zobaczenie na własne oczy Stonehenge dwa złote, a za wyprawę do Niemiec, Hiszpanii i Portugalii – poniżej „stówy”.

Okres studiów na tureckim uniwersytecie w Adanie wykorzystałem do odkrywania uroków Anatolii. Podróżowałem autostopem od zachodnich metropolii po kurdyjskie wioski namiotowe. Spałem pod gołym niebem i w ubogich izbach, na pustyni i w górach, na zamku i w syryjskim pałacu. Poznałem ludzi, którzy mieszkali w slumsach Bombaju, którzy rowerem zjeździli Afrykę i którzy z uniesionym w górę kciukiem pokonywali trzeci z kolei kontynent.

Pisząc porady, przywołuję w myśli najlepsze wspomnienia, z których wydobywam to, co najbardziej praktyczne. Jeżeli uważasz, że są poważne przeszkody, które uniemożliwiają Ci podróżowanie, zgłoś się do mnie – wyjaśnię, dlaczego się mylisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here