Podróże Co warto zobaczyć w Londynie?

Co warto zobaczyć w Londynie?

-

Symbolem i wizytówką Londynu jest niewątpliwie Big Ben. Nazwa ta odnosi się do samej wieży, największego zegara Wielkiej Brytanii (o średnicy każdej tarczy wynoszącej 7,5 metra) a także dzwonu. Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce w 1859 roku. Tuż obok budowli stoi równie imponujący Palace of Westminister, czyli siedziba brytyjskiego parlamentu. Neogotyckie zabudowania sięgające historią aż XI wieku stanowią obowiązkowy punkt niemal każdej wycieczki do stolicy Anglii.

Ku uciesze turystów, większość głównych miejskich atrakcji znajduje się w niewielkiej odległości od siebie. Nieopodal w/w obiektów podziwiać możemy Westminster Abbey – ważne opactwo i gotycką katedrę znaną jako miejsce koronacji (ostatnia miała miejsce w 1953 roku, gdy na tron wstąpiła Królowa Elżbieta II). Ostatnio Opactwo Westminsterskie zyskało popularność dzięki ślubowi Księcia Williama i Kate Middleton.

Uwaga!

Jeżeli mowa o rodzinie królewskiej, nie sposób nie wspomnieć o Buckingham Palace będącego największym na świecie pałacem monarchów wciąż spełniającym swoją pierwotną funkcję. Co niedzielę na placu przed budynkiem podziwiać można uroczystą zmianę warty.

Podczas pobytu w Londynie warto też udać się do Katedry Św. Pawła – ten jeden z największych na świecie kościołów, którego budowa rozpoczęła się w 1675 roku, powstał na wzór Bazyliki Św. Piotra w Rzymie. Z galerii i kopuły katedry rozciąga się wspaniały widok na metropolię.

Londyn to miasto wyjątkowo nowoczesne a jednym z jego najnowszych symboli jest największe na świecie diabelskie koło London Eye. Z tego miejsca roztacza się panorama stolicy Anglii a przy dobrej pogodzie widoczność sięga nawet 50 kilometrów. Obrót kołem trwa 30 minut i jest znakomitą okazją, by przekonać się o rozmiarze i potędze Londynu. Szukając miejsc tętniących życiem o każdej porze dnia i nocy, warto udać się też na główny plac w centrum miasta, czyli Trafalgar Square. To tutaj londyńczycy witają Nowy Rok, z miejsca tego można ponadto szybko dostać się do jednego z ważniejszych muzeów miasta – National Gallery.

Gdy zaś mowa o londyńskich muzeach, nie sposób pominąć British Museum. To chyba najbardziej znany obiekt tego typu na całym świecie. Zgromadzone tu siedem milionów eksponatów zrobi wrażenie na każdym odwiedzającym. Inne godne uwagi muzea w stolicy Anglii to Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Muzeum Wiktorii i Alberta czy Tate Modern.

Gdy zacznie nas przytłaczać ogrom londyńskich atrakcji, warto zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć w największym miejskim parku, czyli Hyde Park. Oczywiście, na tym nie kończy się lista londyńskich zabytków i atrakcji – aby poznać je wszystkie, nie wystarczyłby chyba miesiąc. Zamiast jednak „zaliczać” kolejne obiekty, warto poznać atmosferę miasta podczas wyprawy do typowego pubu, gdzie delektować się można pysznym piwem i niespotykanym w żadnym innym mieście na świecie klimatem.

Chcielibyście wybrać się do Londynu? Dlaczego? A może już byliście? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym są czyraki? – przyczyny, objawy

Czyraki to nic innego jak mające zapalne podłoże guzki. Powstają one w wyniku ropnego zapalenia mieszków włosowych i ich otoczenia. Stąd właśnie ich występowanie związane jest najczęściej z owłosioną skórą ciała i pojawiają się zwykle tam, gdzie skóra poci się najsilniej, czyli przede wszystkim na karku, plecach, grzbiecie dłoni, podudziach i pośladkach.

Suflet serowy – przepis

Suflet to bardzo delikatna i kremowa zapiekanka. Nie jest zbyt prosta do zrobienia, ale jest bardzo smaczna, dlatego warto spróbować.

Zobacz też

Omlet z krewetkami – przepis

Owoce morza w kuchni polskiej, zwłaszcza te szybko psujące się, jak ostrygi czy krewetki, nie mają bogatej tradycji. Dostęp do wybrzeża zmieniał się w różnych czasach, możliwości transportu i przechowywania żywności znacząco rozwinęły się dopiero we współczesnych czasach. Z powodu owego braku tradycji wiele osób podchodzi do owoców morza bardzo nieufnie. Faktycznie, małże, krewetki czy kalmary wymagają pewnego oswojenia się z nietypową konsystencją, słonawym, morskim smakiem i specyficznym zapachem.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: