Okoliczności Jak samemu zrobić kartkę imieninową?

Jak samemu zrobić kartkę imieninową?

-

papier ozdobny o dużej gramaturze, najlepiej tektura – kolor dowolny
kartka w formacie A4
nożyczki lub gilotyna
klej
komputer z drukarką
kreator Teacherly, który znajduje się na stronie www.teacherly.com.

 • Krok pierwszy

  Nie znam nikogo, kto nie lubi zagadek, puzzli i słownych zabaw – zgadywanek. Chyba każdy szukał kiedyś ukrytych wyrazów w tzw. wykreślankach (wordsearch). Jeśli jeszcze się nie spotkałeś z wykreślanką, to musisz wiedzieć, że ta zabawa polega na szukaniu wyrazów wśród liter. W ten sposób ćwiczy się spostrzegawczość. Takie zabawy wykorzystują na przykład nauczyciele podczas lekcji. Użyjmy więc takiej wykreślanki do stworzenia wyjątkowej kartki imieninowej, w której treść życzeń schowamy w wykreślance, a zadaniem solenizanta będzie odszukać poszczególne słowa.

 • Krok drugi

  Otwieramy kreatora Teacherly na stronie www.teacherly.com i wpisujemy treść życzeń np: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI IMIENIN. Uwaga – kreator nie posiada polskich liter. Wyrazy wpisujemy jeden pod drugim. Ustawiamy poziom trudności od easy – czyli łatwy – do hard – czyli trudny. Im trudniejszy poziom, tym trudniej odnaleźć słowa, dlatego pamiętajmy o dostosowaniu poziomu trudności wykreślanki do wieku solenizanta.

 • Krok trzeci

  Kiedy treść jest wpisana i poziom trudności ustawiony, klikamy zieloną ramkę z napisem make it. Po prawej stronie znajduje się gotowa wykreślanka. Pod wykreślanką znajdują się opcje zapisu i drukowania. Zapisujemy więc wykreślankę (save puzzle) i drukujemy (print puzzle).

 • Krok czwarty

  Kreator proponuje możliwość utworzenia konta. Jeśli lubisz wykreślanki i chciałbyś mieć wszystkie zapisane, zarejestruj się, podając swój adres e-mail.

 • Krok piąty

  Wydrukowaną wykreślankę wycinamy nożyczkami. Najkorzystniej jest jednak użyć gilotyny, która sprawi, że cięcie będzie idealnie równe. Jeśli posiadasz nożyk do precyzyjnego cięcia, matę podkładową i metalową linijkę, użyj ich do wycinania. Jeśli użyjesz nożyczek, będzie lepiej, jeśli za pomocą linijki i ołówka zaznaczysz linie, wzdłuż których wykonasz cięcia.

 • Krok szósty

  Ozdobny papier lub tekturę należy zlożyć na pół. Na zewnętrznej stronie przyklej klejem do papieru wykreślankę. Pamiętaj o dokładnym przyklejeniu brzegów.

 • Krok siódmy

  Kartka jest już prawie gotowa. Wewnątrz możesz napisać kilka słów od siebie. Nie zapomnij się podpisać.

 • Jak myślicie – ręcznie wykonana kartka to dobry pomysł? Gdybyście otrzymali taką od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

Monika Piotrowska

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak fotografować ślub w kościele?

Fotografowanie ceremonii ślubu jest nie lada wyzwaniem. Po pierwsze, musimy się tutaj zmierzyć z kiepskim oświetleniem. Większość polskich kościołów jest, niestety, dosyć ciemna, dlatego jasne obiektywy będą tutaj bardzo potrzebne. Po drugie, musimy mieć na uwadze księdza prowadzącego ceremonię. Często to od niego zależy powodzenie naszej sesji. Na ogół księża nie robię problemów, zwłaszcza jeśli posiadamy stosowne zaświadczenie z kurii metropolitarnej o odbyciu specjalnego kursu dla fotografów i kamerzystów. Posiadając takie zaświadczenie, od razu dajemy księdzu do zrozumienia, że mamy pojęcie o fotografowaniu tego typu uroczystości.

Chardonnay – co to za wino?

Chardonnay, ze względu na swój smak...

Zobacz też

Jak kupić domenę?

Domena internetowa to po prostu adres strony, pod którym jest ona dostępna. Przed stworzeniem własnej strony internetowej warto zastanowić się nad nazwą, pod którą będzie ona dostępna. Niestety większość z tych bardziej popularnych jest już zarezerwowana przez różne firmy i portale, ale zawsze znajdzie się taka, która będzie pasować do zawartości strony.

Grill jako świetna forma wspólnego spędzania czasu

Kiedy temperatury powietrza zaczynają się znacznie zwiększać po zimowym okresie, Polacy uwielbiają grillować. Posiłki grillowe co prawda nie należą...

Maseczki ochronne – obowiązkowy atrybut pracownika!

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest niezwykle ważne. Nie dość, że pozwala na wydajne i sprawne wykonywanie obowiązków, to podnosi...

Może Cię zainteresuje: