Plaża w Krynicy Morskiej jest ceniona ma niezwykły klimat. Ten najbardziej popularny kurort Mierzei Wiślanej składa się z malowniczego deptaka, latarni morskiej, plaży zasypywanej bursztynami oraz stylowych budynków pochowanych za drzewami. Jest także bardzo dobre miejsce, jeśli chodzi o wycieczki i wyprawy (piesze, rowerowe czy samochodowe) po półwyspie.

Na końcu Mierzei Wiślanej znajduje się miejscowość Piaski. Spacer po tej plaży to propozycja dla tych, którzy mają dość tłumów i szukają ciszy. To jedno z tych miejsc, które nie zostało aż tak bardzo „skażone” turystyką. Dzikie plaże można także spotkać w Białogórze.

Na plażach na wyspie Wolin można podziwiać malownicze klify. Poza tym jest to teren Wolińskiego Parku Narodowego. Ciekawostkę jest także Turkusowe Jezioro w Wapnicy. Nie wspominając o niezwykłych panoramach, jakie można podziwiać z tego miejsca.

Plaża w Łebie należy do charakterystycznych miejsc. Po pierwsze, znajdują się tam ruchome piaski, czyli wydmy. Jest to teren Słowińskiego Parku Narodowego. Po drugie, przy plaży stoi pensjonat z charakterystyczną wieżą. Budowla ta ma ponad sto lat;

Warto wiedzieć, że na plaży w Jastrzębiej Górze można podziwiać piękne zachody słońca. Świnoujście ma najszerszy pas plaży, zaś największą atrakcja Sopotu jest drewniane molo. Warto także wybrać się do Trzęsacza, gdzie można zobaczyć to, co zostało z gotyckiego kościoła, znajdującego się nad brzegiem morza.

Według tygodnika „Polityka” dla rodzin z dziećmi najlepsze są plaże w następujących miastach i miejscowościach: Świnoujście, Międzywodzie, Pogorzelica, Dziwnów, Mrzeżyno – plaża wschodnia, Darłówko, Kołobrzeg – plaża zachodnia, Ustka, Sianożęty, Jastarnia, Hel, Gdańsk Sobieszewo, Sztutowo (2 km do plaży) oraz Krynica Morska.

Osobom niepełnosprawnym poleca się Ustkę, Mrzeżyno Wschodnie, Sianożęty, Sarbinowo, Jastarnię, Międzywodzie i Sopot.

Spokój i kontakt z naturą można znaleźć w Wisełce, Gąskach, Rogowie, Kołobrzegu Podczelu, Dąbkowicach, Czołpinie, Lubiatowie (kemping nad samym morzem) i Kątach Rybackich.

Naturyści powinni wybrać się na plaże w miejscowościach Dąbkowice, Rogowo, Mrzeżyno Zachodnie i Piaski.

Rewal, Dziwnów, Mrzeżyno, Dąbki, Łeba, Władysławowo, Chałupy, Kuźnica, Hel (nurkowanie do wraków), Puck, Rewa, Sopot i Krynica Morska to plaże la aktywnych i amatorów sportów wodnych.

Dla miłośników nadmorskich wypraw rowerowych najlepsze są okolice Świnoujścia, gmina Rewal oraz okolice Łeby.

Osoby starsze powinny się dobrze czuć na plażach w Świnoujściu, Kołobrzegu Wschodzie, Juracie, Sopocie i Pucku.

Uwaga!

Amatorom wędkowania tygodnik „Polityka” poleca następujące miejsca: Rogowo, Dźwirzyno, Mielno, Unieście, Ustka, Łeba i Władysławowo.

Czy macie swoją ulubioną polską plażę? Dajcie znać gdzie ona się znajduje i dlaczego wybraliście akurat to miejsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak szukać pracy w Niemczech?
Następny artykułGdzie są plaże nudystów nad Bałtykiem?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here