Podróże Zakupy grupowe - podróże. Czy warto z nich korzystać?

Zakupy grupowe – podróże. Czy warto z nich korzystać?

-

Teraz jednak pojawiły się portale internetowe proponujące tzw. zakupy grupowe, gdzie za równie niewielkie pieniądze można nabyć ciekawy wyjazd zagraniczny. Wszyscy znamy potentata zakupów grupowych czyli Groupona, podróżnicze zakupy grupowe proponują jednak również MyDeal Podróże, Gruper Podróże oraz Citeam Wakacje. Idea narodziła się około dwa lata temu i w bardzo szybkim tempie stała się popularnym sposobem na zakup praktycznie wszystkiego!

Jest to model zakupów, który polega na zorganizowaniu jednorazowych promocji i oferowaniu rozmaitych usług z bardzo dużym rabatem (co najmniej 50%). W ten sposób sprzedawana usługa rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Ze względu na bardzo atrakcyjną cenę, usługodawcy mają możliwość dotarcia do coraz większej liczby odbiorców, otrzymując praktycznie darmową reklamę, a portal internetowy (czyli np. Groupon) zarabia niemałe pieniądze na pośrednictwie.

Pobyty i wyprawy podróżnicze również opanowały zakupy grupowe. Od początku tego sezonu, sam serwis MyDeal.pl sprzedał w sumie wyjazdy o łącznej wartości 1,5 mln zł! Ciężko się dziwić tym wynikom, jeżeli na stronach zakupów grupowych możemy upolować takie okazje jak  tydzień pobytu z dojazdem, bez wyżywienia w Czarnogórze za 672 zł, zamiast 1350 zł. Czy np. wypad do Zakopanego dla 4 osób z zakwaterowaniem w komfortowym apartamencie za 575 zł, zamiast 1150 zł.

Najlepiej sprzedają się pobyty hotelowe, loty itp. czyli generalnie pojedyncze elementy oferty turystycznej, a nie całe pakiety. Jeżeli coś nas jednak zainteresuje, decyzję należy podjąć natychmiastowo, bo nasza wymarzona oferta może zniknąć, gdyż zostanie wyprzedana czasem w czasie kilku godzin. Z zakupów grupowych mogą zatem korzystać osoby, które mogą spontanicznie poprosić o urlop lub które go brać nie muszą i w ciągu kilku dni spakować walizki i wyjechać.

Trzeba również liczyć się z pewnymi ograniczeniami, dokładnie czytać zawartość oferty. Zwróćmy uwagę np. czy zakupiony voucher hotelowy nie może być wykorzystany tylko w konkretnych datach lub np. poza weekendami. Czy bilet lotniczy ma w cenę wliczony bagaż, a może trzeba za niego dodatkowo zapłacić? Pamiętajmy, że nic na świecie nie jest za darmo, organizatorzy turystyki chcą na wszystkim zarobić, więc strzeżmy się przed tym, co napisane jest drobnym drukiem.

Korzystaliście kiedyś z zakupów grupowych, jeśli idzie o podróże? Jakie macie w tej kwestii doświadczenia?

Dagmara Ikiert

Dagmara Ikiert - tegoroczna, inszallah (czyli jeśli Allah pozwoli :), absolwentka Studiów Arabistycznych i Muzułmańskich Uniwersytetu w Bordeaux. Dumna posiadaczka Licencjatu Kulturoznawstwa Bliskowschodniego UJ. Pasjonatka kultury arabsko-muzułmańskiej i afrykańskiej. Od kilku lat licencjonowany pilot wycieczek i rezydent. Od pół roku mieszka w Maroku realizując największe życiowe marzenie - przeprowadzki do kraju arabskiego. Współpracuje z poznańskim biurem podróży Maroko Travel oraz zajmuje się organizacja niekomercyjnych wyjazdów na marokańską Saharę.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Podróże od zawsze kochałam, marzyłam o nich i nie ma chyba na świecie takiego miejsca, w które nie chciałabym pojechać. Odkrywanie nowych kultur i zwyczajów, daleko od standardowych programów biur podróży, jest tym, czym chciałabym się dzielić ze wszystkimi.

W swojej pracy pilota oraz redaktora staram się walczyć ze stereotypami oraz niewiedzą dotyczącą podróżowania i krajów muzułmańskich. Pisuję teksty do magazynu pokładowego linii lotniczych Yes Airways, redagowałam artykuły na portalu TwojaEuropa.pl, dopinam publikację prac na temat Maroka w magazynie podróżniczym „Dookoła Świata” oraz „Świat, Podróże, Kultura”

Projekt naszego specjalisty: www.excursionsdesert.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Papryka faszerowana mięsem mielonym – przepis

Faszerowana papryka to bardzo smaczne danie, które najczęściej serwowane jest w naszych domach, kiedy ceny papryki nieco spadają. Co więcej, dużą zaleta tej potrawy jest możliwość jej mrożenia, a co za tym idzie – za jednym razem można zrobić kilka, a nawet kilkanaście takich papryk, zamrozić, później zaś co jakiś czas rozmrażać, najlepiej w mikrofali. W ten sposób możemy mieć w zapasie szybkie, łatwe do zrobienia danie na tzw. „czarną godzinę”.

Pudding Yorkshire – przepis

Pudding yorkshire to wywodzące się z przepisów angielskiej kuchni danie, które prawdopodobnie pochodzi z hrabstwa Yorkshire i jest tradycyjnym daniem w całej Wielkiej Brytanii. Pudding yorkshire składem i konsystencją jest podobny do ciasta naleśnikowego. Podawany jest najczęściej z na gorąco jako dodatek do mięs w sosie i zastępuje ziemniaki, kaszę czy ryż. Jest również jedną z tradycyjnych Bożonarodzeniowych potraw.

Zobacz też

Co to znaczy „rodzić po ludzku”?

Poród jest dla każdej młodej mamy ogromnym przeżyciem. Niestety wiele kobiet czuje się wtedy traktowanych niemalże przedmiotowo, a odarcie z intymności jeszcze bardziej wzmaga ten stan. Idea rodzenia po ludzku ma to zmienić. Założeniem jest poród w godnych warunkach.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: