Polacy za granicą Zasiłki rodzinne w Irlandii

Zasiłki rodzinne w Irlandii

-

Ponadto rodziny o niskich dochodach mogą liczyć na wsparcie w postaci zasiłku Family Income Suplement. Jakie są warunki przyznawania tych zasiłków oraz kto może na nie liczyć? Podajemy istotne wskazówki.

Child Benefit przysługuje na dziecko:

– Niepełnosprawne;

– Uczące się do 16 roku życia;

– Uczące się w trybie dziennym do 18 roku życia;

– Zarejestrowane w Ireland’s National Training and Employment Authority (FAS) i uczestniczące w szkoleniach.

O świadczenie mogą się ubiegać obywatele Irlandii (lub państw UE pracujący w Irlandii) do roku od: momentu narodzin dziecka (dotyczy dzieci urodzonych w Irlandii), miesiąca przybycia do Irlandii, miesiąca bądź adopcji dziecka. Wniosek o zasiłek (Child Benefis Form) powinien zawierać odpis aktu urodzenia dziecka, numer PPS dziecka, zaświadczenie ze szkoły (w przypadku dziecka powyżej 16 roku życia), a także potwierdzenie daty rozpoczęcia pracy i klasę składek ubezpieczenia społecznego. Należy go złożyć w następującej instytucji:

Child Benefit Section
Department of Social Protection
Social Welfare Services Office
St Oliver Plunkett Road
Letterkenny
Donegal
IRELAND

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej: www.welfare.ie.

Dla rodziców, których dzieci ukończyły 18 rok życia przysługuje świadczenie wyrównawcze w wysokości 15 € na tydzień, jeżeli ich dzieci: otrzymują dodatek z tytułu niepełnosprawności, podwyższony zasiłek socjalny lub dodatek rodzinny (w przypadku niskich dochodów rodziców).

Family Income Suplement wypłacany jest w formie zasiłku tygodniowo, nie jest opodatkowany. Warunkiem otrzymania jest:

– nieprzekroczenie przez dziecko 18 roku życia (w przypadki dziecka uczącego się 22 roku życia);

– przepracowanie min. 19 godzin tygodniowo lub 38 godzin w ciągu dwóch tygodni przez rodzica / rodziców lub opiekuna / opiekunów.
Kwoty zasiłku rozpoczynają się od 20 euro i zależą od dochodów rodziców i liczby dzieci. Zasiłek jest wypłacany po rozpatrzeniu złożonego wniosku. Formularz FIS1 niezbędny do uzyskania świadczenia i pomoc w jego uzupełnianiu można uzyskać w miejscowym biurze opieki społecznej. Do formularza wniosku należy dołączyć otrzymane od pracodawcy dokumenty:

– P60 za ostatni rok podatkowy;

– minimum dwa ostatnie payslipy – odcinki otrzymywane wraz z tygodniowym wynagrodzeniem;

– kopię certyfikatu kredytów podatkowych na bieżący rok podatkowy – Certificate of Tax Credit.

Wniosek składa się w instytucji:

Family Income Supplement Section
Social Welfare Services Office
Government Buildings
Ballinalee Road
Longford

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak odnowić wnętrze?

Jeśli mamy ochotę odnowić nasze mieszkanie, wcale nie musimy wydawać fortuny na przeprojektowywanie, wyrzucanie mebli na śmietnik czy też burzenie ścian. Jeśli zależy nam na lekkim odświeżeniu mieszkania wystarczy czasem wykonać kilka zabiegów.

Nocne moczenie u dorosłych – przyczyny

Większość osób dorosłych, mających problem z utrzymaniem moczu w trakcie snu, posiadało go już w okresie dziecięcym. Powodów tego zaburzenia może być wiele, istnieje też kilka metod leczenia.

Zobacz też

Jak zakończyć wizytę?

W jaki sposób zakończyć wizytę, żeby goście nie czuli się urażeni? Kiedy powinno się opuścić miejsce wizyty? Jak pożegnać się z gospodarzami? Savoir–vivre sugeruje jak zachować się, żeby wizyta została zakończona w równie miłej atmosferze, w jakiej przebiegała.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: