Profilaktyka Ból piszczeli po bieganiu - przyczyny

Ból piszczeli po bieganiu – przyczyny

-

Przyczyną tego bólu u począkujących sportowców jest niedostateczne wytrenowanie piszczelowych mięśni przednich w porównaniu do mięśni trójgłowych. Natomiast u zawodników bóle te mogą być wynikiem przeciążenia mięsni w czasie treningów, czy w czasie zawodów. Szczególnie często ból piszczeli występuje u zawodników biegających w terenach górzystych lub po betonie. Inną przyczyną, która może występować zarówno u zawodowców, jak i u osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, może być nieprawidłowe rozciąganie ściegien piętowych.

noga boli po bieganiumorguefile.com

Bólowi piszczeli często towarzyszą obrzęki. Wtedy zalecane są okłądy lodem i zakładanie elastycznych pończoch. Najcięższe dla zawodników wyczynowych jest konieczność przerwania treningów na jakiś czas. Jest to czas rehabilitacji. Wykorzystywane są dwa ćwiczenia, które mają wzmocnić mięsień piszczelowy i rozciągnąć mięsień trójgłowy łydki. Ćwiczenia te nie są trudne, początkowo wykonuje się je w obecności i pod kontrolą fizjoterapeuty, później można to już robić samemu.

Obok rehebilitacji stosowana jest farmakoterapia, dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zdarza się, że bolą Was piszczele? Czy dzieje się tak zawsze po bieganiu? Jak uśmierzacie ból? Dajcie znać.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak ukryć grube łydki?

Nogi to ważna część kobiecej figury. Dzięki odpowiednio dobranym fasonom, panie o grubszych łydkach mogą odkrywać te partie ciała. Dobrze będą prezentowały się między innymi w długich kozakach i szerokich spodniach.

Vagant Story – jak wykuć najlepszy ekwipunek z Damascusa?

Wykuwanie ekwipunku możliwe jest tylko w kuźni (Workshop). Damascus to najlepszy materiał w grze, jednak nie wszystkie kuźnie pozwalają na użycie tego materiału – te znajdują się dopiero w ostatnich lokacjach gry.

Zobacz też

Ból zęba – domowe sposoby

Ból zęba potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Zażycie środka przeciwbólowego nie zawsze przynosi spodziewany efekt łagodzący. Najskuteczniejszym i najpewniejszym sposobem na likwidację dolegliwości jest wizyta u dentysty. W domu ból można jedynie załagodzić i tymczasowo wyciszyć.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: