Profilaktyka Ból stopy po bieganiu - przyczyny, co robić?

Ból stopy po bieganiu – przyczyny, co robić?

-

Najczęściej jednak osoby takie albo nie wiedzą albo zapominają, że każdy właściwy trening powinien rozpoczynać się od rozgrzewki, a ponadto wysiłek w czasie treningu musi być dopasowany indywdualnie. Mało kto po treningu rozciąga sie, co dodatkowo może przyczynić się do tzw. zakwasów.

Kontuzja stopy może zacząć się objawiać jeszcze w czasie biegu. Początkowo może się wydawać, że w bucie jest jakiś kamyk, który nas uwiera lub powstał pęcherz. Z czasem ból nasila się do tego stopnia, że nie można dalej biec. Ból występuje także rano po wstaniu z łóżka, przy zmianie butów, czy zmianie terenu, po którym chodzimy. Mamy wtedy doczynienia z urazem rozcięgna podeszwowego. Bezwględnie należy zgłosić się do lekarza sportowego lub fizjoterapeuty. Lekarz po wykonaniu odpowiednich badań, ustala leczenie. W przypadku, gdy wystąpi stan zapalny, stosuje się doustne niesterydowe leki przeciwzapalne, maści, a także zimne okłady. Polecane jest wykonanie masażu przy pomocy kostek lodu. W leczeniu tej kontuzji wykorzystuje się ultradźwięki, fizykoterapię przeciwzapalną i przeciwbólową.

stopa boli po treningumorguefile.com

Inną często wsytępującą kontuzją stopy jest ból na podbiciu. Pojawia się nagle w czasie biegu. Uniemożliwia to dalszy trening, a może utrudniać także chodzenie. Leczenie takze musi ustalić lekarz.

Czując ból, należy zastosować zimne okłady, ale nie może to zastąpić wizyty u lekarza, który postawi diagnoze i wprowadzi odpowiednie leczenie.

Boli Was stopa? Czy dzieje się tak zawsze po bieganiu, czy również w innych sytuacjach? Jak uśmierzacie ból? Dajcie znać.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kosmetyki naturalne – substancje zapachowe

Środki zapachowe dodawane są praktycznie do każdego rodzaju kosmetyków. Jak sama nazwa wskazuje – mają nadać przyjemny zapach produktowi i zachęcić do jego używania. Niektóre substancje czynne, które znajdziemy w składzie różnego rodzaju kosmetyków, są bezwonne, inne mają wręcz nieprzyjemny zapach.

Jak grać w Sabotażystę?

Sabotażysta to gra z wykorzystaniem specjalnych kart, w której gracze przyjmują rolę krasnali-kopaczy poszukujących bryłek złota oraz sabotażystów, którzy mają za zadanie utrudnić osiągnięcie celu tym pierwszym. Kart jest łącznie sto dziesięć.

Zobacz też

Bezprzewodowe sterowanie flashem – Canon

W przypadku systemowych lamp Canona do bezprzewodowego wyzwalania będzie nam potrzebny specjalny nadajnik Canon Speelite Transmitter ST-E2, który należy umieścić w gorącej stopce korpusu, a więc w miejscu dedykowanym na lampę błyskową.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: