Profilaktyka Co zrobić, żeby dłonie się nie pociły?

Co zrobić, żeby dłonie się nie pociły?

-

Przyczyny występowania nadmiernej potliwości dłoni mogą być różne. Lekarze łączą ją np. z długotrwałym stresem, nerwicą, zaburzeniami hormonalnymi, chorobami układu krążenia, schorzeniami układu oddechowego, tarczycą itd. Dużą rolę odgrywają tu także czynniki genetyczne, które dotyczą 50% pacjentów.

Nadmierną potliwość dłoni możemy spróbować zwalczyć domowymi sposobami. W tym celu należy zaopatrzyć się przede wszystkim w szałwię, która pomaga utrzymać wydzielanie potu na właściwym poziomie. Napar z szałwii można popijać albo stosować do przemywania dłoni. Na podobnej zasadzie można korzystać z rumianku, melisy, kory dębu oraz mięty. Wszystkie wymienione zioła można także dodawać do kąpieli bądź robić z nich okłady. Aby pojawiła się jakakolwiek poprawa, konieczna jest jednak regularność w ich stosowaniu.

Co zrobić, jeśli napary nie pomogą? Udać się do lekarza dermatologa, który wskaże nam odpowiednie antyperspiranty (w postaci kremów bądź płynów), przepisze leki doustne albo zleci zastrzyki z botoksu.

Niestety wstrzyknięcie botoksu nie jest zabiegiem refundowanym i jego koszt wynosi około 1,5-2 tys. zł. Jest to jednak zabieg bezpieczny i skuteczny, choć równocześnie krótkotrwały – objawy nadmiernej potliwości dłoni znikają na kilka miesięcy. Potem botoks trzeba powtórzyć, inaczej problem powróci.

Skorzystaliście kiedyś z botoksu dłoni? Jak sobie radzicie z nadmierną potliwością? Czy da się ten problem zakończyć domowymi sposobami? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Odpowiedzialność odszkodowawcza pracodawcy – prawo pracy

Odpowiedzialność odszkodowawcza pracodawcy może się opierać na różnych podstawach prawnych, nie wszystkie z nich są bezpośrednio określone w prawie pracy. Pracodawca odpowiada nie tylko wobec pracowników, niekiedy wobec osób trzecich za szkodę wyrządzoną przez pracownika. Odpowiedzialność odszkodowawcza pracodawcy może opierać się na różnych podstawach prawnych.

Kiedy ma miejsce bezprawne rozwiązanie umowy o pracę?

W praktyce zdarza się naruszanie przez pracodawców przepisów dotyczących rozwiązywania umów z pracownikami bez wypowiedzenia. Jakie uprawnienia posiada pracownik zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego w razie niezgodnego z prawem rozwiązania przez pracodawcę umowy o pracę bez wypowiedzenia? Podajemy kluczowe wskazówki.

Zobacz też

Konto z pakietem zdrowotnym – informacje

W ciągu ostatnich miesięcy znacząco nasiliła się konkurencja między poszczególnymi bankami, co związane jest z chęcią pozyskiwania przez nie nowych klientów. Konkurencję na rynku usług bankowych należy ocenić jako zjawisko pozytywne zarówno z punktu widzenia klienta, jak i całej gospodarki. Przejawem tej konkurencji jest chociażby szereg udogodnień dla przyszłych kredytobiorców, dla których wiele banków jest w stanie zrezygnować z prowizji, zwiększyć maksymalną kwoty kredytu czy okres kredytowania.

Nauka masażu. Jak wygląda i czemu warto się na nią zdecydować?

Masażysta to coraz bardziej pożądany zawód. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, pracując przed komputerem lub za kierownicą...

Podniebienie gotyckie – charakterystyka i leczenie

Każda nieprawidłowość w obrębie budowy jamy ustnej może być powodem trudności z mową, jedzeniem i oddychaniem. Do szczególnego rodzaju...

Może Cię zainteresuje: