Profilaktyka Co zrobić, żeby dłonie się nie pociły?

Co zrobić, żeby dłonie się nie pociły?

-

Przyczyny występowania nadmiernej potliwości dłoni mogą być różne. Lekarze łączą ją np. z długotrwałym stresem, nerwicą, zaburzeniami hormonalnymi, chorobami układu krążenia, schorzeniami układu oddechowego, tarczycą itd. Dużą rolę odgrywają tu także czynniki genetyczne, które dotyczą 50% pacjentów.

Nadmierną potliwość dłoni możemy spróbować zwalczyć domowymi sposobami. W tym celu należy zaopatrzyć się przede wszystkim w szałwię, która pomaga utrzymać wydzielanie potu na właściwym poziomie. Napar z szałwii można popijać albo stosować do przemywania dłoni. Na podobnej zasadzie można korzystać z rumianku, melisy, kory dębu oraz mięty. Wszystkie wymienione zioła można także dodawać do kąpieli bądź robić z nich okłady. Aby pojawiła się jakakolwiek poprawa, konieczna jest jednak regularność w ich stosowaniu.

Co zrobić, jeśli napary nie pomogą? Udać się do lekarza dermatologa, który wskaże nam odpowiednie antyperspiranty (w postaci kremów bądź płynów), przepisze leki doustne albo zleci zastrzyki z botoksu.

Niestety wstrzyknięcie botoksu nie jest zabiegiem refundowanym i jego koszt wynosi około 1,5-2 tys. zł. Jest to jednak zabieg bezpieczny i skuteczny, choć równocześnie krótkotrwały – objawy nadmiernej potliwości dłoni znikają na kilka miesięcy. Potem botoks trzeba powtórzyć, inaczej problem powróci.

Skorzystaliście kiedyś z botoksu dłoni? Jak sobie radzicie z nadmierną potliwością? Czy da się ten problem zakończyć domowymi sposobami? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dodatki do sukni wieczorowych

Sama suknia wieczorowa to jeszcze nie wszystko. Jak to mawiają, diabeł tkwi w szczegółach i tak też jest w tym przypadku. Zatem aby suknia nie była jedynym, mówiąc kolokwialnie, gołym elementem naszego eleganckiego wyglądu, warto zainwestować w równie ważne i stylowe dodatki, które nadadzą jej szyku i pikanterii.

Umowa zlecenie – wzór

Umowa zlecenia jest typem umowy nazwanej,...

Zobacz też

Co to jest, na czym polega zdrada emocjonalna?

Zdrada miewa różnorodne oblicza i odcienie. Okazuje się, że nie zawsze musi dojść do fizycznego zbliżenia, żeby mówić o niewierności. Taką sytuacją jest zdrada emocjonalna, czyli psychiczna nielojalność wobec partnera. Na czym dokładnie polega ten typ zdrady?

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: