W celu zabandażowania nadgarstka wykonujemy obwój kolisty wokół niego, a następnie kierujemy bandaż powyżej i poniżej tego obwoju. Pamiętać należy o tym, że kolejne warstwy opatrunku muszą pokrywać się z poprzednimi przynajmniej w 70%. Tak postępujemy kilkakrotnie. Bandażowanie kończymy obwojem kolistym na nadgarstku, gdzie koniec bandaża przypinamy agrafką lub przyklejamy plastrem do zewnętrznej części opatrunku.

Bandażowanie nadgarstków najczęściej wykonuje się przed walkami bokserskimi. W życiu codziennym, w przypadku urazu, często wykorzystuje się specjalną opaskę na rękę, która usztywnia nadgarstek. Obejmuje ona obszar powyżej nadgarstka i poniżej do wysokości kciuka, o który zahacza specjalnym otworem.

Nadgarstek ma tak skomplikowaną budowę, że jakikolwiek uraz, wymaga konsultacji z lekarzem. Ten zleca prześwietlenie i zaleca odpowiednie postępowanie.

Potraficie wykonywać podstawowe opatrunki? Jeśli tak – gdzie się tego nauczyliście? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGIMP – jak uzyskać efekt głębi?
Następny artykułLytebox – co to jest, jak działa?

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here