W zaporze systemu Windows możliwe jest określenie, czy chcemy, by dany program łączył się z Internetem, czy nie.

Aby to zrobić, w Panelu sterowania wybieramy „System i zabezpieczenia”.

zapora sieciowa

W nowo otwartym oknie należy kliknąć „Zapora systemu Windows”.

zapora sieciowa

Wyświetli się panel konfiguracyjny zapory.

W lewym menu znajdziemy odnośnik „Zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp przez Zaporę systemu Windows”. Należy w niego kliknąć.

Na liście należy znaleźć program, który nas interesuje i klikamy w przycisk „OK” Możliwe jest również dodanie programu do listy. Aby to zrobić, należy wybrać przycisk „Zezwalaj na dostęp innego programu”.

zapora sieciowa

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wykonać kopię rejestru?
Następny artykułJak grać w Szachy? Zasady

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here