Instalacja czcionek w Windows jest bardzo prosta i można ją przeprowadzić na dwa podstawowe sposoby.

  • Krok pierwszy

    Najpierw jednak, przed instalacją, należy pobrać interesującą nas czcionkę z Internetu. W tym celu w dowolnej wyszukiwarce internetowej (np. Google) warto wpisać frazę „fonts” lub „czcionki” i przejrzeć zawartość wyświetlonych stron. Jednym z ciekawszych serwisów, oferujących darmowe czcionki jest dafont.com, oferujący obszerną darmową bazę. Wystarczy wybrać interesującą Cię kategorię z listy dostępnej na stronie głównej.

  • Krok drugi

    Następnie przejrzeć listę wyświetlanych czcionek i gdy któraś wpadnie nam w oko to kliknąć na „Download” i ją pobrać.

  • Krok trzeci

    Pobrany plik należy jeszcze wypakować, przy użyciu programu WinRAR lub WinZip, które można pobrać z serwisu Pobierz.pl. Po instalacji jednego z nich (INSTALACJA WINRARA) wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pobrany plik z czcionką i wybrać „Wypakuj tutaj”. Teraz można przejść do właściwej instalacji.

  • Krok czwarty

    Aby zainstalować czcionkę w Windows XP należy kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać – Kopiuj. Następnie uruchomić Panel sterowania i wkleić czcionkę do folderu „Czcionki”. Instalacja przebiegnie automatycznie i od tej pory można już korzystać z nowej czcionki. Można również bezpośrednio skopiować nową czcionkę do folderu o nazwie „Fonts”, znajdującym się (domyślnie) w C:\WINDOWS\Fonts, a uzyskany efekt będzie identyczny jak w poprzednim przypadku.

  • Jeśli korzystamy z Windows Vista lub Windows 7, to instalacja czcionki jest jeszcze łatwiejsza, gdyż wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pobraną czcionkę (nie może być spakowana) i kliknąć na „Zainstaluj”.

    Próbowaliście sami rozwiązać ten problem? Z czym mieliście problem?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMagiczna sztuczka z gumką recepturką
Następny artykułSztuczki magiczne z kapslami

Janusz Suwaj - z wykształcenia filolog angielski, z zamiłowania pasjonat konsol i starych gier. Współtwórca serwisu emulatory.info. Współpracował z wydawnictwem CD-Action. Jak przystało na nauczyciela w sposób przejrzysty i zrozumiały przeprowadza naszych użytkowników przez zawiły świat nowoczesnych technologii.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moje zainteresowania związane z komputerami i Internetem są bardzo rozległe i obejmują nie tylko sprzęt czy programy, ale również gry, zwłaszcza te starsze. Posiadam także sporą wiedzę o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych, ponieważ od lat są moją pasją. Przez kilka lat współtworzyłem jeden z największych serwisów o starych grach na konsole i komputery, gdzie wielokrotnie udzielałem porad na forum zrzeszającym kilka tysięcy użytkowników. Potem aktywnie działałem na portalach związanych z emulacją i retro grami. Z czasem moja pasja objęła również komputery (przede wszystkim programy) oraz sieć i tak to trwa do dziś.

W wolnych chwilach przeglądam Internet w poszukiwaniu ciekawych wiadomości z Polski i ze świata, a także uprawiam sport. Dalej zdarza mi się pisywać wieczorami różne poradniki czy recenzje gier, z których część można znaleźć w różnych serwisach w Internecie, a część czeka na swój czas na dysku mojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here