Remont i naprawy Instalacja elektryczna - wymiana czy modernizacja?

Instalacja elektryczna – wymiana czy modernizacja?

-

Należy przede wszystkim zastanowić się nad wymianą starych bezpieczników, przewodów starej instalacji czy uszkodzonych gniazdek czy włączników. Jest to jedynie podstawowy zakres prac, może się okazać, że instalacja jest tak zniszczona, że stała się niebezpieczna dla użytkowników i jedynym sensownym wyjściem będzie jej kompleksowa wymiana.

Modernizacja instalacji elektrycznej powinna uwzględnić specyfikę nowych urządzeń i pomyśleć o:

– wykonaniu nowych obwodów elektrycznych instalacji dla urządzeń takich jak: pralka, kuchenka elektryczna, ogrzewanie podłogowe elektryczne, hydrofory itp.

– zwiększeniu liczbę gniazdek w pokojach, w których pojawiają się coraz to nowe urządzenia – komputery, kina domowe, nawilżacze powietrza, klimatyzatory itp.

– wymianie szafy rozdzielającej i przygotowanie w niej miejsca na bezpieczniki nowego typu (warto rozplanować wymianę instalacji tak, by poszczególne piętra w domu miały oddzielne bezpieczniki, podobnie jak oświetlenie zewnętrzne budynku)

– jeżeli istniejąca instalacja była wykonana w rurkach instalacyjnych (peszlach), wymiana przewodów z punktu do punktu będzie znacznie łatwiejsza. Więcej pracy sprawia wymiana instalacji wykonanej jedynie przez zatopienie w tynku kabli DY – konieczne będzie rozkucie ścian i usunięcie starych przewodów.

A co Wy myślicie na ten temat? Podzielcie się opiniami.

Szymon Targosz

Szymon Targosz - technik budownictwa, laureat konkursu „Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych (Białystok 2006 r)”. W 2010 roku ukończył studia na kierunku zarządzanie firmą. Pracuje od kilku lat w Krakowie przy budowach nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i obiektów użytkowych (m.in.: Bonarka City Center). Remontował Wielką Krokiew w Zakopanem. Współpracował  z Sokółka Okna i Drzwi S.A. jako autoryzowany montażysta stolarki budowlanej. Budownictwo jest jego pasją.

 

Nasz specjalista o sobie:

Oprócz pracy zawodowej w branży budowlanej samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania i ciągle eksperymentuję z najnowszymi trendami budowlanymi. Nowoczesne rozwiązania i innowacyjne myślenie połączone z wiedzą stanowią podstawę moich wszelkich działań, dlatego lubię podejmować nowe wyzwania. Śledząc na bieżąco najnowsze trendy i pomysły w branży budowlanej staram się łączyć estetykę z funkcjonalnością.

W wolnych chwilach staram się podróżować po Polsce, odwiedzając mało znane miejsca i poszukując nowych inspiracji. Prywatnie moją pasją jest wędkarstwo, myślistwo i motoryzacja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak pomagać bezdomnym?

Bezdomność jest wielkim problemem społecznym, istniejącym nie tylko w krajach najbiedniejszych, ale także w państwach wysokorozwiniętych. Bezdomność czasami jest wynikiem osobistego wyboru człowieka, czasami zaś efektem niekorzystnego zbiegu okoliczności. W jaki sposób można pomóc bezdomnym, tak by podać im przysłowiową wędkę, a nie rybę?

Jak hotel dla zwierząt?

Hoteli dla zwierząt przybywa każdego roku. Wybierając hotel dla naszego psa powinniśmy zwrócić uwagę na kilka spraw. Obejrzyjmy dokładnie teren całego hotelu, zobaczmy jak zachowują się zwierzęta, jak wygląda higiena tego miejsca i stan techniczny obiektu. Dopytajmy o codzienne zwyczaje, pory karmienia, wypuszczania psów na wybieg lub wyprowadzania na spacer, czy psy przebywają z innymi zwierzętami czy nie.

Zobacz też

Ile zarabia dietetyk?

Moda na zdrowie odżywianie wśród Polaków trwa i coraz więcej osób zgłasza się do dietetyków po indywidualnie dobrany jadłospis. Ile doradcy żywieniowi zarabiają we współczesnych czasach? Czy opłaca się zostać dietetykiem?

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: