Należy przede wszystkim zastanowić się nad wymianą starych bezpieczników, przewodów starej instalacji czy uszkodzonych gniazdek czy włączników. Jest to jedynie podstawowy zakres prac, może się okazać, że instalacja jest tak zniszczona, że stała się niebezpieczna dla użytkowników i jedynym sensownym wyjściem będzie jej kompleksowa wymiana.

Modernizacja instalacji elektrycznej powinna uwzględnić specyfikę nowych urządzeń i pomyśleć o:

– wykonaniu nowych obwodów elektrycznych instalacji dla urządzeń takich jak: pralka, kuchenka elektryczna, ogrzewanie podłogowe elektryczne, hydrofory itp.

– zwiększeniu liczbę gniazdek w pokojach, w których pojawiają się coraz to nowe urządzenia – komputery, kina domowe, nawilżacze powietrza, klimatyzatory itp.

– wymianie szafy rozdzielającej i przygotowanie w niej miejsca na bezpieczniki nowego typu (warto rozplanować wymianę instalacji tak, by poszczególne piętra w domu miały oddzielne bezpieczniki, podobnie jak oświetlenie zewnętrzne budynku)

– jeżeli istniejąca instalacja była wykonana w rurkach instalacyjnych (peszlach), wymiana przewodów z punktu do punktu będzie znacznie łatwiejsza. Więcej pracy sprawia wymiana instalacji wykonanej jedynie przez zatopienie w tynku kabli DY – konieczne będzie rozkucie ścian i usunięcie starych przewodów.

A co Wy myślicie na ten temat? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKonserwacja instalacji elektrycznej – na czym polega?
Następny artykułTaras na dachu – opinie, wady izalety

Szymon Targosz - technik budownictwa, laureat konkursu „Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych (Białystok 2006 r)”. W 2010 roku ukończył studia na kierunku zarządzanie firmą. Pracuje od kilku lat w Krakowie przy budowach nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i obiektów użytkowych (m.in.: Bonarka City Center). Remontował Wielką Krokiew w Zakopanem. Współpracował  z Sokółka Okna i Drzwi S.A. jako autoryzowany montażysta stolarki budowlanej. Budownictwo jest jego pasją.

 

Nasz specjalista o sobie:

Oprócz pracy zawodowej w branży budowlanej samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania i ciągle eksperymentuję z najnowszymi trendami budowlanymi. Nowoczesne rozwiązania i innowacyjne myślenie połączone z wiedzą stanowią podstawę moich wszelkich działań, dlatego lubię podejmować nowe wyzwania. Śledząc na bieżąco najnowsze trendy i pomysły w branży budowlanej staram się łączyć estetykę z funkcjonalnością.

W wolnych chwilach staram się podróżować po Polsce, odwiedzając mało znane miejsca i poszukując nowych inspiracji. Prywatnie moją pasją jest wędkarstwo, myślistwo i motoryzacja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here